Čtvrtek 30.7.2009

 

Jsou prázdniny, okurková sezóna.  Všechno je pro showbyznys dobrý. I děsný hámotě. Top magazín, ani neví, jak jsem se včera pobavila. Tak Anife, podnikatelka v břišních tancích, která  propagovala zpevnění břišních svalů, sama vyučující, své vlastní bříško nevycvičila a musela sáhnout k liposukci. Jedním slovem říká, že břišní tance pro zpevnění břicha jsou na dvě věci, na to hnědé a na prd. Být kurzistkou na břišní tance, okamžitě chci kurzovné zpět a ještě k tomu bolestné za marketingový podvod.  Možná jsem 100 let za opicema a podnikání Anife už neplatí, protože to byla repríza (o prázdninách jdou v televizi jenom reprízy), ale to je fuk, podstata platí.  To je jako mě školila tlustá dietní sestra, nabádala mě, že mám chodit do schodů a vynechat výtah (s výtahem jsem se v té době málokdy setkala) a co mám jíst, abych byla hezky štíhlá a sama?

Naopak pamatuji naši odporně štíhlou, mladou tělocvikářku, která nás holky na střední mučila cviky, kdy z  nás stříkal pot. Odmítala jakékoliv omluvenky z hodiny tělocviku a kladla nám na srdce: “Jen tudy vede cesta pro ploché břicho, nad nímž se mužský pominou.”  Která by nechtěla, aby se mužský pominul, převážně z dokonalého bříška :-)). Funíc při provádění jejích zadaných cviků, mi to ale v tu chvíli bylo úplně jedno. Po její hodině se žádná z nás nebyla schopná převléct bez chvějících se rukou a podlamujících kolen. Jak já naši tělocvikářku nenáviděla a nenáviděla jsem i rozvrh hodin, protože tato mučitelka nám dávala záhul od 7 hodin ráno. Vstávat proto na její hodinu cca v 5.30, abych dojela včas na hodinu, už to byla předehra pro následná muka Tantalova. Snad proto nesnáším tělocvičny všeho druhu, byť by se tvářily sebepřátelštěji.

Včera odpoledne jsme s Karolínou závodily v bazénu ve volných stylech. Na střídačku jsme vymýšlely způsob jakým se co nejrychleji dostat na druhou stranu. Já vyhrávala v bobkované a jak se dostat na druhou stranu s co nejmenším počtem kroků (tedy čím delší krok, tím líp a ačkoliv se zdálo, že je Karol v nevýhodě s kratším krokem, nebylo tomu tak, protože tento hendikep vyrovnávala rychlostí…), skákáním (achachacha u mě skákáním) na jedné noze a podobně. Dobře jsme u toho vejskaly, asi si sousedi pomysleli: Chudák babka, už se vrací do dětských let. Tak dnes odpoledne jsme měly opakovací hodiny. Ono to blbnutí ve vodě nevypadá, ale je to dobrý tělocvik.  Trochu jsem  pak šla do sebe a jako správná hospodyňka jsem vyrobila pár meruňkových džemíků.

Dnes k obědu: polévka z vepř. srdcí s kapáním, kuřecí prsa v houbové (pro holky rozmixované s názvem hnědé) omáčce s rýží a kyselá okurka.

4 thoughts on “Čtvrtek 30.7.2009

  1. Naďo, já vůbec nemohu pochopit proč si všechny hranaté, vyhublé sportovkyně myslí, že nad jejich plochým břichem budou všichni muži omdlévat slastí. To je absolutní nesmysl. Ani jeden z mých kamarádů a známých, se kterými jsem se kdy bavil o dámských proporcích (a nebylo jich málo) mi tuto tézi nepotvrdil. Naopak jsem znal jednoho kolegu v Tesle, jehož manželka byla hubená sportovkyně a ten se mi přiznal ve slabé chvilce: "Člověče, já bych chtěl jednou mít aspoň devadesátikilovou babu…!"

  2. Tak to ta Vaše tělocvikářka fakt přeháněla. A to ranní vstávání a tělocvik před vyučováním je opravdu blbost. Ale jinak dobrý, ten bazén je prima. Jo, a ta Anife – máš pravdu.

  3. Já měla opačný problém, byla jsem jako tyčka…no, co bych za to dneska dala. Ale trpěla jsem zase strašnými poznámami o mé tyčkovité postavě, takže si nevybereš. Ale s tím bazénem je to fakt dobrý tělocvik, ten by mě i bavil!

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s