Pondělí 3.8.2009

 

Milý deníčku. Stali se z nás spoluviníci, spiklenci, podvodníci? Máme menší problém, tedy já s mužem jako dědeček a babička. Musím se smát, když si vzpomenu  na jednu známou básničku, která říká: dědeček a babička ujídaj nám chlebíčka, protože u nás je to úplně na opak. Jak se věci mají? Odmalička byla Katka nejrozumnější  v celé naší rodině. Tím je řečeno vše. Je velmi akurátní i jako matka. Holky mají  skladbu jídla ze samých zdravých poživatin rozdělenou na celý den, vč. svačin. O víkendu jim dokonce svačiny servíruje i s napečeným moučníkem, to aby se také dobře poměly.  V poslední době se u nás kolem deváté večerní dějí  velké nepřístojnosti. Dívky se snesou z patra k nám a škemrají o housku, chleba, sýr. Nemáme tu vůli jim to nedat. Ne , že by jim nedala dostatečně najíst, ale zásada naší akurátní matky je ta, že na noc pouze ovoce. A jsme v tom až po uši. Dilema jako hrom. Dát těm holkám kus toho žvance, nebo poslechnout zásady jejich matky a vyhnat je do postelí? Nechci dělat něco za jejími zády, ale zase když s ní není řeč, aby jim to jídlo na noc neodpírala, tak co s tím? Nechci vidět až to praskne.

V úterý budou dávat na CS filmu film Maratón, který se filmoval i v naší ulici. Dívala jsem se na natáčení z okna v době mé šestitýdenní rekonvalescence, tedy v době, o které jsem psala svůj první počin na tomto blogu. Nevím proč ten film vůbec nešel do kin, kdysi po sametce jsem ho viděla v televizi, moc si nepamatuji děj a nějak si neuvědomuji, že tam bylo něco co by nemohlo projít tehdejší cenzurou. Musím si jej natočit, aby bylo možné zastavit ho v momentě, který pro mě bude zajímavý, tedy zda tam vůbec něco z naší ulice, či z ulice Na Pankráci bude něco vidět. V hlavních rolích hrají Jana Brejchová a Jaromír Hanzlík. Některé filmy se staly zajímavými nejen dějem nebo hereckými výkony, ale třeba pro zachycení místa, které už není a je jen ve vzpomínkách nebo je, ale vypadá úplně jinak, nebo proto, že zachycuje dobovou módu a prostředí. Jako třeba seriál Žena za pultem. Děj silně poplatný době, sladkobolný příběh v socialistickém kabátku a s protěžovanou herečkou v hlavní roli. Ale ty herecké výkony třeba Hany Maciuchové a také jsou tam herci co už nejsou mezi námi. Nebo pohled na sortiment co se tenkrát prodávala a vůbec na tu dobu, ve které jsme byli mladí… Takže když jsem zjistila, že celý seriál se prodává na 6 DVD za pouhých 300,-Kč, hned jsem prohlásila, že by mi to rodina mohla dát k svátku nebo k vánocům. No co já sklidila za odezvu, cosi o bláznech a pominutí smyslů. Jenže já se na to docela těším. Je to taky totiž velká legrace, jak Švorcová stále krmila Haničince vlašákem apod. No, jsou tam perly k popukání.

A pohleďme, kdo v tom všechno hrál…

Režie: Jaroslav Dudek
Hrají: Jiřina Švorcová, Petr Haničinec, Josef Langmiler, Dana Medřická, Jana Boušková, Jan Potměšil, Vladimír Menšík, Hana Maciuchová, Zdeněk Řehoř, Vladimír Hlavatý, Jaromír Hanzlík, Lenka Termerová, Marie Motlová, Daniela Kolářová, Božena Böhmová, Karolina Slunéčková, Simona Stašová, Kateřina Burianová – Rajmontová, Blažena Holišová, Slávka Budínová, Soběslav Sejk, Josef Bláha, Růžena Merunková, Josef Somr, Alois Švehlík, Bedřich Prokoš, Bohuš Záhorský, Věra Kubánková, Petr Svojtka, Jiřina Petrovická, Josef Vinklář, Alena Vránová, Jiří Hrzán, Eduard Cupák, Jiří Mikota, Ludmila Roubíková, Jiří Lábus, Otakar Brousek ml., Darja Hajská, Ladislav Frej st., Ema Skálová, Jaroslava Brousková, Eva Klepáčová, Stella Zázvorková, Vladimír Dvořák, Věra Budilová, Jindřich Hinke, Jana Břežková, Marta Kučírková, Růžena Lysenková, Jiřina Krejčíková, Eva Svobodová, František Hanus, Oldřich Vlach, Dana Syslová, Ladislav Křiváček, Jiří Bruder, Miroslav Homola, Zdeněk Ornest, Věra Tichánková, Pavla Maršálková, Mirko Musil, Martin Štěpánek, Vítězslav Černý, Ivo Niederle, Jaroslav Cmíral, Jan Cmíral st.

 

Dnes k obědu: Polévka pytlíková, čevapčiči s bramborem, skleníková okurka v zakysance.

Reklamy

7 thoughts on “Pondělí 3.8.2009

  1. Naďo, už zase jste mi zamotala kebuli, když už jsem si myslel, že se v těch Vašich K vyznám. Kdo jsou to holky? Jedna je určitě Krystýnka, ale proč to množné číslo, když Katka je její matka? Holky – to by taky mohlo znamenat matka s dcerou, ale pak by zase nebyl problém dělat tajnosti…Jinak pani Blance Ulaherové: Na sletu bylo 580.000 cvičenců, takže je zcela vyloučené, abychom se s Vaší matkou nějak setkali a event. se blíže seznámili. Já jsem měl i potíž cíleně vyhledat mé dvě známé z Křivoklátu…

  2. klidně je krm a Katka by si měla uvědomit, že zakázané nejvíc chutná… co se týče té Švorcky, tak já jsem zase úplně chorobně čekala, jak si bude popotahovat svetřík, když přijde domů. A taky erotické scény byly super!

  3. Teď koukám, že jsem to zblbnul i gramaticky, protože v Německu se píše Kristine, nebo též Christine 2x měkké i a tak jsem si myslel, že v češtině je to naopak 2x ypsilon a ono ne. Ale je pravda, že ta malá Karolínka mě úplně nějak vypadla, asi proto, že se o ní vůbec nemluví…

  4. Ne, že bych chtěl být za "chytrýho", ale i některé zdravotnické prameny doporučují v období samá ruka, samá noha tzv.druhou večeři. Nemusí to být zrovna flák špeku, ale jenom ovoce, to je sice na první pohled hezké ( a odpovídá to i všem různým báchorkám z časopisů, kdysi označovaných jako čtení pro paní a dívky), ale pro můj vkus to není. Jestli holky nejsou baculky se sklonem nabírat spíš do šířky, než do výšky, tak ať ! Platí- všeho s Mírou( pro dámy) nebo s Mirkou ( pro pány. Marně pátrám, v defilé tohle jméno nepamatuji !

  5. Ba ne Mirku, o Karol se taky mluví, zde – Čtvrtek 30.7.2009… :-)), ale chápu, že takto na dálku Vám ta tři káčka musí splývat.Seniore, dívky jsou spíš (a to o hodně) delší než širší, obzvláště ta menší, ale vyprávějte něco zdravotici…

  6. Nejdřív maličké upozornění pro seniora. Pokud náhodou pátrá po jménu Mirka, tak to jsem, prosím, já.Jinak se nám v pondělí přihodila věc,, která nepřímo souvisí s pořady TV z minulosti. Byli jsme na cyklotrase, jeli jsme ze Štipoklas do Tasic a odtud pak přes Bohdaneč do Zbraslavic. V těch Tasicích jsem moc stála o prohlídku technické památky – sklářskou huť Jakub. A velmi šikovná, fundovaná a vtipná paní průvodkyně nám ukazovala místa, kde se natáčel seriál Jakub sklář.

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit / Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit / Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit / Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit / Změnit )

Připojování k %s