Neděle 6.9.2009

 

Dneska bych si dala nějakou výstavu. V Lucerně je výstava – Terakotová armáda, je tam k vidění 180 postav v životní velikosti vojáků, generálů, lučištníků a koní, ze slavné šestitisícové čínské armády císaře. Ale ten vstup… Pro důchodce a studenty 200,- Kč. To by byla pěkná sekera, kdybychom šli čtyři… Na této adrese http://www.cokdyvpraze.cz/index.php si určitě každý v klidu domova může vybrat kam v Praze za kulturou. Něco jsme se s dětmi, později s Kristýnou a Karolínou, i sami s mužem po výstavách a muzeích nacábrovali, všelicos jsme viděli, některé dojmy pociťuji dodnes.

Milé byly nedělní výlety do Roztok, kde měli obzvláště zajímavé výstavy a tu stálou s malířkou Zdeňkou Braunerovou, která se nedávno ocitla mimo zámecký prostor, v jedné vile. Někdy jsme v prostoru zámku obědvali na lavičce z doneseného, jindy jsme pojedli v zámecké restauraci. Vydařený výlet byl v Přerově nad Labem ve skanzenu, kde je možné pojíst na připravených lavicích a stolech venku v objektu. Sice nás trochu prohnaly vosy, ale zvládli jsme to. V Přerově jsme také byli na obědě i v restauraci, ale daleko lepší byl ten picnic ve skanzenu.

Co je zajímavé, že dnes už se příliš nenosí taneční zábavy. Tedy disko pro mladé stále funguje, ale pro malinko i více starší nevím, kde by se tanečky provozovaly. Možná touha tancovat končí po 18. roce, těm tanečním nadšencům pak stačí zimní plesová sezona. Dříve byly taneční zábavy na každém kroku, i na malých městech, stačil parket z prken a pár hudebníků a ostatní zábava se už rozjela sama. V Praze to bylo samozřejmě holešovické Výstaviště, to jen příkladem za všechny. Za mě pak fungovaly slavné odpolední čaje, které se ale přestěhovaly do kaváren, restaurací a kulturních domů. Tančilo se také ve vinárnách či jiných zábavných podnicích.

Možná nemám ten správný přehled, ale nevím nic o podobných atrakcích např. i pro lidi mého věku. Takové zábavy, kam můžou přijít i nezadané páry. Za život jsem toho po seznámení s mužem nenatancovala, protože on nerad, ale někdy ta příležitost byla a já ji ráda využila, když jsem naopak já, tancovala ráda. Dnes už bych se asi na nějaké tanečky nehrnula, ale myslím si, že by to pro mě byl určitě milejší a vhodnější, protože přirozenější, pohyb, než nějaké cvičení, které bych tedy provozovat měla, ale nebaví mě.

Tak ahoj večer na rotopedu …

                               Skanzen v Přerově nad Labem                                      Zámek Roztoky u Prahy

Dnes k obědu: Polévka včerejší, řízek s nastavovanou kaší a rajčatovopaprikový salát.

Reklamy

3 thoughts on “Neděle 6.9.2009

  1. Tak na obou místech jsme před časem také byli. Do Roztok jsem vzala Páju, v Přelouči jsme byli i s mužem. Teda – jestli něco ráda, tak takové odpolední nebo skorodenní výlety. O letošních prázdninách jsem si jich užila dost. Moc pěkně jsi o tom, Naďo, popovídala.

  2. Přerov i Roztoky, obojí důvěrně znám, jenže Přerov na Moravě (rodiště mé ženy) a Roztoky u Křivoklátu. A pak mám jeden dotaz: Proč na fotce zámku Roztoky je dole napsáno Č. Budějovice?Jinak ovšem na takový picnic ve skanzenu bych se docela nechal přemluvit…

  3. Díky Mirko.Milý Mirku, s tou fotkou to ponechám jako záhadu. Možná, když budete chtít, tak ji vyluštíte sám…

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s