Pondělí 14.9.2009

 

Zhlédla jsem polovinu seriálu Žena za pultem a zjistila jsem, že je to stále stejně primitivní, že hlavní představitelka Jiřina Švorcová hraje a nehraje, že má stále stejný výraz a svým životním postojem je svatá žena. K drobnému posunu v ději ve sbližování Anny Holubové a Karlem Brožem (Petr Haničinec) došlo až v 6. dílu, tedy v červnu, to to trvalo. Některé fláky co vypouští paní Boušková v roli dcery Anny Holubové by se měly tesat. Stejně tak i její nadšení pro klub SSM. Jediným rozptýlením je Hana Maciuchová v roli lahůdkové Olinky, která je z domova rozmazlovaná s nesprávným postojem k životu, ale jen tak trochu, to aby se svatou Annou mohla být v tandemu. Těch šest dílů byla taková pálka, že si musím dát chvíli pauzu, abych přežila i ten zbytek, kdy půjde ve vztazích i v klubu SSM určitě do tuhého. Po skončení představení jsem dostala děsnou chuť na chlebíčky, které se tam stále míhají po obrazovce, tak jsem si je při první příležitosti koupila.

Není nad chlebíčky, tedy alespoň já si na ně potrpím. Dohadovala jsem se s dětmi, kdy bylo v obchodech krabicové mléko. Prý není možné, aby bylo v té době takto balené mléko v běžné nabídce. Ony pamatují jen mléko v igelitových sáčcích, tak nevím. Hezky se bavím, když se žádá po prodavačce kafe a ta automaticky podává to nejdražší, v té době prodávané jen výjimečně. Jinak šlo na dračku kafe v pytlíku za 8,- Kčs (nebo za 7,-Kčs?) mleté či nemleté.

Herci jsou zvláštní osobnosti, když jsou nuceni hrát role záporné, hloupé, zesměšňující apod., a takové role vystřihnou tak, že by jim to člověk opravdu věřil, i když jsou ve skutečnosti dobráci, chytří, poetičtí nebo tak něco. Musím říct, že Daniele Kolářové role pokladní moc nešla. Je na ní vidět, jak klofe do pokladny nepřirozeně pomalu, byť je jedno co tam markuje. Pokladní jí tedy moc nejde.  Zato výkon Jany Bouškové byl tak mistrný, že jsem se vůči ní nemohla dlouho zbavit averze.  Podobný pocit mám s panem Donutilem po shlédnutí filmu Pasti, pasti, pastičky, kde hrál tak odporného slizouna, že mi dlouho trvalo, abych se na něj vůbec mohla podívat. Nikdy by mě ale nenapadlo plést si herce s jeho postavou a ptát se ho např., proč je tak zlý na svoji divadelní (filmovou) ženu, či zda k němu můžu přijít do ordinace, když lékaře jenom hraje…

Ela je po našem včerejším výletu tak zničená, že celý den spí, ani mě nestojí za zády, kdy už konečně půjdeme ven. Ono to také může být proto, že je venku deštivo, pošmourno, což ke spánku svádí nejen ji. Říká se, že když se chce člověku ve dne spát, tak že si má vyhovět a hodit si šlofíka. To já tedy nerada, protože když se mi to stane, tak se pak nejsem schopná probrat a když se proberu, tak aby se šlo zase spát.

Milý deníčku, dnes mě nic nenapadá, jak mám svůj zápis skončit. Tak tedy,  AHOJ!

 

Dnes k obědu: Polévka zeleninová, šunkafleky s houbami. Fleky – ruční práce babči, houby – dtto, jejím přičiněním nalezené, očištěné a pokrájené…

Reklamy

3 thoughts on “Pondělí 14.9.2009

  1. Já Tě tedy obdivuji – že zvládneš tu Ženu za pultem. Nepřinutím se – a vlastně nemám důvod se nutit. V současnosti (a to už několik let) nesleduji na žádné televizi žádný seriál. Že bych se jako za týden či několik dní musela dívat na pokračování a tak třeba i nějaký měsíc … Jenom takové, které mají vždy ukončený díl – třeba seriál Closer, ten mám ráda, ale když nějaký díl nevidím, nic se neděje (jakože ho teď dávají tak pozdě, že skoro pravidelně před koncem usínám).

  2. Ale Mirko, já to mám na DVD, takže ty díly jsem zkoukla za pár dní. Dost mě na tom seriálu zajímalo to kolem než děj…

  3. Když byla Žena za pultem v TV sledovala jsem to poctivě. A taky Majora Zemana. Ten povyk, který seriály vyvolaly totiž zapůsobil jako reklama. Osobně jsem se bezvadně bavila, přišlo mi to jako dobrá situační komedie. Mimochodem krabicové mléko se začalo vyrábět asi v r 1987 nebo 1988 a stálo neuvěřitelných 5 korun. Jak drahé proti sáčkovému, které stálo jenom dvě kačky.

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s