6 thoughts on “Pátek 20.11.2009

  1. To je opravdu zajímavé a půvabné. Včera jsem byla nakouknout (po rodičáku u Píji) na vernisáži Víta Cimbury v našem městském muzeu, dělá především kouzelné židle a hodiny, tohle je moje slabost (výtvarno všeho druhu), ačkoliv sama jsem v první třídě i výš občas měla horší vysvědčení než na gymplu, neb jsem měla dvojku z kreslení (a to ještě z milosti).

  2. Naďo, ty rytiny nejsou skoro vůbec (aspoň na mém monitoru) vidět, škoda.Dnes jsem měl fušku manuální, kvůli holubům. A sice už asi 10 let máme za oknem domeček, kam dáváme zrní sýkorkám, těch je tady hodně, kolem baráku máme spoustu zeleně: dub, 2 břízy, kaštan, borovice, ořech, plus všelijaké křoví a šeříky, takže ptactvem se to tu jen hemží. Ale nastala potíž s holuby, od té doby co nám zateplovali barák, tak díky 10 cm styroporovým obkladům se vlastně prodloužily římsy oken a tak se stalo, že si holubi mohou klidně sedat před sýkorčím domečkem a během chvilky jim sežrat praktickyvšechno zrní. Začali jsme s manželkou vymýšlet, jak těm holubům zabránit přístup k domečku. Netušil jsem, že jsou tak mazaní a všechny finty, které jsem si vymyslel vždycky hravě překonali. Jednak jsme koupili takovou roztahovací harmoniku, kterou jsem umístil a přivrtal na kraj římsy, to jim nevadilo, pak jsem tam postupně začal přidávat různé drátěné zábrany, což odradilo sýkorky, ale nikoliv holuby. Je neuvěřitelné, že ten obrovský holub se nacpe mezi dráty tak, že se skoro uškrtí, ale zrní vyzobe! Takže dnes jsem se nakrkl a prohlásil: "Teď toho mám právě dost a zahajuji "konečné řešení" s holuby!" Oddělal jsem celý domeček, přišrouboval vyšší nožku a posunul jej až na kraj římsy tak, že holub nemá na co dosednout a ze strany od okna jsem domeček zasklil, aby tam nemohl ani odtud, ale abychom my se mohli dívat na zobající sýkorky, ze třetí strany je domeček přitažen ke zdi a ze čtvrté strany jsme přistavili květináč. Tak a teď jsem zvědav, co nato holubi? Takže tady vidíte, Naďo, čím se zaobírá starý penzista!Buďte zdráva a zase někdy něco napište! Mirek.

  3. Mirku, to je fakt zajímavé co jste napsal, my tady nemáme holuby, ale zato spoustu strak. Sýkorkám dáváme zavěšený lůj na drátu, nebo v polovině skořápky od kokosového ořechu. Máme zde různé ptáčky, možná i datla, máme zde také krmítko, kam zase kosáci dorážejí, ale také kočky, takže zase vymýšlíme nejlepší stanoviště, aby na ně kočky nemohly… Co Váš havran? přilétá ještě? Byl to moc pěkný článek co jste o něm tehdy napsal.K těm rytinám – abyste si trochu mohli představit tu krásu, tak se podívejte na PF, které jsem Vám vloni poslala, je od ní…

  4. Jojo, taky mám pár moc pěkných kousků od téhle dámy. Mirku, vaše diskutérské vstupy jsou perly, co takhle občas něco v tomhle duchu hodit na blog? A Naďo, co ty a potřeba psací? Nic? Já se vždycky těším, a zase nic….

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s