Úterý 24.11.2009 – Doufám, že moji důvěru vloženou do Vás, nezklamete.

 

Možná i tak by se dal vyjádřit přístup lidí, které připravují lidi na výstup na obrazovce. Tedy, k lidem, kteří vystupujícím vytváří líčení, účesy, určují jaké si mají vzít na sebe oblečení a vůbec z normálního člověka dělají miláčka kamery tak, aby obecenstvo vzdychlo úžasem, jak jsou ti vystupující úžasní. Tedy úžasní co se týká vzhledu. Naprostí amatéři i profesionálové se vydávají všanc vizážistům (vizážistkám) a kostymérům (kostymérkám). Amatér i laik vkládá v tyto umělce svoji důvěru, že je nemůžou zklamat, protože ovládají svoji profesi. Vizážisté vědí, že hvězdě paní AA nesluší zrzavá paruka, paní BB nejdou v žádném případě kudrnaté účesy, a  tvář paní CC absolutně nesvědčí tmavý make up. Panu DD je nutno hojně zapudrovat lysinky a panu EE je potřeba zatřít kruhy pod očima, které má už od puberty.

Kostýmní výtvarníci nenapěchují oblé tělo paní AA do kraječek a napufovaných šatek, paní BB musí naopak přidat bohaté krajkoví na hruď, aby se nikdo nemohl splést, že se nejedná o pána, paní CC nemohou obléknout sukni nad kolínka, protože kolínka už něco pamatují. Taková šedesátka v minisukni, to je zážitek. Pan DD musí mít nutně vestičku nebo ozdobný pás, aby mu nevyhřezlo bříško, pana EE nelze pustit před kameru v tílku, i kdyby to scénář předpisoval, protože by divák znejistěl, zda se nejedná o paní.

Herci i neherci to mají tedy zdánlivě jednoduché, mají na to jak vypadají lidi, nemusí se starat jako chudák osoba kamerou nesledovaná, osoba co vezme na sebe šatstvo dle svého laického uvážení co jí tak nejlépe pristane, tedy podobně jako já, dlouhé kalhoty a střídavá různá trika. Svůj obličej si přizdobí dle svého, lety vytříbeného vkusu a rychlými tahy štětcem a řasenkou se stane z nevýrazné paní, paní s jikrným okem a zrůžovělou tváří. Sama chudera musí zjistit jaká barva je pro její oční víčka ta pravá, a to jen neustálým experimentováním. Takový odborník vizážista jen mrkne a hned vidí.

Ano, takový odborník musí na to, aby věděl koho do čeho obléknout a jak učesat, mít talent a k tomu talentu příslušné znalosti. Tak mi potom vysvětlete, jak je možné, že důvěřivé paní Kubišové (sice dávno) a Maciuchové (nedávno) klidně  odsouhlasí (navrhnou) šaty bez rukávů. O  jmenovaných se nedá říct, že by nebyly zachovalé, ale marná sláva, své mají už za sebou, což kamera nelítostně odhalí. Nebo kudrnatý účes moderátorky Lucie Borhyové, ve kterém sklouzává do podoby paní pochybné pověsti, či chudera paní Lívie, první to dáma, které z některých modelů vykukuje hlavinka jak z želví ulity. Nevím proč tu drobnou dámu občas strkají do těch velkých límců. 

A tak důvěru vloženou do odborníků, odborníci mnohdy zklamou a to nejen v televizi, či na divadle, ale třeba i odborníci na plynové kotle, kteří zcela selžou při nastavení kotle tak, aby se snížila spotřeba plynu. A ještě si za to řeknou skoro 2000,- Kč.

Jo, jo, už to slyším. Vaše starosti na moji hlavu…

 

Fotografie jsou vygooglované

16 thoughts on “Úterý 24.11.2009 – Doufám, že moji důvěru vloženou do Vás, nezklamete.

 1. Mluvíš mi z duše!! Ale ony dámy by měly mít taky sebereflexi a na podadlá ramena šoupnout něco málo textilie. Ale úvaha je to veeelmi zdařilá, jen houšť!

 2. Dneska jsem se už třikrát zařehtal, což způsobila vždy jiná krásná žena a vždy nechtěně:1. NAĎA překlepem …paní s jikrným okem…2. ZUZANKA výrazem …podadlá ramena…3. Moje žena poslala mailem recept na bábovku svému synovci do Německa: jméno: Jitka Tomsová předmět: Buchta z Prahy

 3. Zuzko máš pravdu a taky děkuji za pochvalu.Mirku, hlasitě se smějíc, až mně spadl střevíc. Jen houšť a větší kapky, aby se smály i všechny babky. Pánové se prosí, aby zde připsali cosí :-)))).

 4. Tedy, trefila jsi to, také jsem se přesně u paní Marty a paní Hany podivila, ale vztáhla jsem to na ně. Já si totiž myslela, že před kameru na různých akcích i na dohodnuté rozhovory a tak chodí oblečené dle svého uvážení (a možností svého šatníku). Co však vím skoro jistě, je to, že paní Lívie se opravdu neřídí žádným vizážistou či jak se jim nadává; kdesi jsem o tom četla (byl s ní rozhovor, kde to uvedla). Možná už to není pravda, ale spíš jo. Takže by to měla být pouze její konzultace s krejčovou nebo s někým, kdo jí navrhuje šaty. Aj tak by jí ale ten někdo mohl říct, že to a to je na ní nepěkné …

 5. Já v socialistické TV též vystupoval. Točili nás dvakrát, pořad se jmenoval Rodinná pošta. Šlo o nejlépe zařízený pokoj mladých manželů ve společné domácnosti s rodiči. Musím říci, že manželka měla skvělý vkus (proto si mě také vzala) a tu soutěž jsme vyhráli.Poprvé točili u tchánů v bytě, ale já nebyl připuštěn, měl jsem fousky D\’Artagnan a zrovan vyšlo nějaké potrhlé nařízení té komunistické náměstkyně (Balážová?).Podruhé jsme točili v nějakém studiu na Smíchově a bylo to martyrium. Jí už byl jako vítěz připuštěn, ale hodnotící architekt měl před kamerou takovou trému, že ty záběry museli furt opakovat a ženu vezla služební televizní Volha dvakrát domů nakojit Jakoubka.A divil jsem se, kolik lidí se na ten pořad asi v šest večer dívalo (nás upozornil na tu soutěž kamarád) a poznalo mě. Jó, to jsem ještě byl mladý fešák. Teď už jsem bohužel jen fešák, kterému se zlomil můstek a šišlá. Naštěstí to na blogu není vidět:-)

 6. Mirko, myslím si, že když takovým celebritám někdo ty šaty navrhuje a šije, tak to nemůže být švadlenka v domácnosti a určitě má přinejmenším poradní hlas, ne-li celý nápad na model. Ohledně paní Lívie předpokládám, že si své modely nenavrhuje sama, kór když je ve hře státní návštěva, nebo v podobných situacích. Když jsem googlovala její fotku, tak jsem ji viděla v mnoha zdařilých modelech, ale na nějakých oficialitách ji vždy vyvedou něco podobného. Při volbě prezidenta (poprvé) měla něco podobného. prostě jí strkají do objemných límců a je to děs…Jiří, ani nevím, že taková nějaká soutěž probíhala. teď toho lituju, protože nejenže neuvidím Vaši skvěle zařízenou klícku, ale ani Vás fešáka všech fešáků v plném rozpuku. 🙂

 7. je to zvláštní, ale představte si dámy, že my chlapi vás vidíme trochu jinýma očima, vy se vlastně vizualizujete pro sebe samé, my chlapi shledáváme i onu povadlou kůži na vnitřní straně paží hodně zajímavou, když nám ženská voní a když nám voní intelektem, může se prohřešit proti takřka všem pravidlům a poučkám módní policie, nás chlapy, co víme o životě své, si táhne na vařené nudlia ty chlapy, co nevědí, neutáhne ani buldozerem, natož nějakou plastikouchytrá ženská se stejně nenechá ukecat na tyhle bláhovosti, vymyšlené nějakými zamindrákovanými outfitisty, prostě si to vyšlapuje s pohledem mírně nad horizont v tom, v čem se cítí jako královna a srdečně kašle na současný módní trend, dívejte se na ulici, za kterou se ohlédnou chlapi a za kterou metrosexuálové, a hned budete doma, co na sebe a zda pod dlouhým rukávem skrývat kdysi mladou paži, tak pravil dědynjenže dámy, o nichž je zde řeč, se svým vzhledem zcela nebo částečně živí a tam zřejmě platí jiná pravidla, ale má mě to zajímat?

 8. Jiří, Jiří, hezky jste mi to nandal, ale nevím, nevím. O plastice není řeči, to vidím na jiné téma. Prostě žena s velkým Ž vystrčí to co je na ní k dívání a ne opak… Jinak o té vizualizaci pro sebe samé máte dost velkou pravdu. Jenže jinak působí povadlá pleť v domácnosti a jinak na veřejnosti. A vůbec, o tom přesně to povídání až tak nebylo :-)))).

 9. Jo, čtyřicet :-))). Tak teď už s těma Jiříma skončí zmatky, když už je zde fotka. Myslela jsem že komentář můžu odstraňovat jen já, tak to musím zjistit, když se odhlásím, jak to vidíte Vy všichni.

 10. Já jsem si mezitím zjistila, že jsem si neuvědomila jednu podstatnou věc a to, že se musí všichni, tak jako já do diskuse přihlásit a pak mají všichni stejně rovné podmínky pro přidávání či mazání diskuse. Někdy to využívám, když udělám chybu nebo něco zapomenu. Zkopíruju svůj komentář, vložím ho znovu a opravím nebo doplním a ten zvoraný smažu. No a to Vy všichni můžete stejně jako já, co sem komentujete. Neuvědomila jsem si to.

 11. Náhodou, teraz Maciuchová nie je na tom bez rukávov až tak zle ako kedysi. Minulý týždeň som v trafike kúpila 7. a 8. diel Ženy za pultom, aby sme prežili rodinnú návštevu niečím lepším ako dvestopäťdesiatou štvrtou analýzou svokrinho zdravotného stavu. Pozerali sme pozorne a keď Maciuchová ako mladá Olinka zdvihla ruku, pod pazuchou mala neprehliadnuteľný vlasový porast.

 12. ách jo, svět mně utekl do Ameriky, já jsem ještě starosvětský milovník sekundárních pohlavních znaků, mě ještě k nepříčetnosti vzrušuje pubické ochlupení a čím víc tím víc, a podpaždí jakbysmet, a chloupky slehlé pod punčochami jsou dnes vzácné jako modrý Mauritius, nepatřím už do tohohle světa, vzrušuje-li mě uvolněná kůže paží zralých dama představte si, že jsem si myslel, že chomouty paní Livii sluší, než jsem se dočetl opak, ale dlužno podotknout, že to byla první věta o módě v mém životě, kterou jsem vzal vážně, přirozeně jen proto, že padla zde, v radě moudrých :-)já si k jménu přidal příjmení, Jiří fotku, už máme v těch zemědělcích jasnonespavý stařík se těší do práce, mám na stole zajímavý případ konfiskace majetku emigrantů, který po následné rehabilitaci a zrušení rozsudku už není kompletní, včera jsem to rozkryl, co kam zmizelo, když se o to staral stát jako nejlepší z hospodářů, dnes bych měl psát rozhřešení jako vesnický pan farář dává za nevěru pět otčenášů a třikrát zdráva´s Maria, ale já si raději budu dělat přehledku stavu dokončených a rozpracovaných, jakož i dosud nezahájených pozemkových úprav, digitalizace a mapování v obvodu působnosti našeho úřadu, kterou jsem si včera vymyslel a která mě bude bavit víc, protože ji dělám přímo v grafice a vepisuji údaje přímo do výkresu, který potom dám volně na společnou adresu, dnes musíme mít na stole několik seznamů, abychom byli schopni odpovídat na otázky, protože tolik údajů a dat (třeba jenom data vyhlášení platnosti jednotlivých operací ve všech obcích) nedokáže nikdo z nás nosit v hlavě, už vymýšlím, že to ještě odliším barevně, a těším se, jak budou lidi chodit s návrhy na zlepšení, až to v potu tváře dosmolím a zveřejním, a já je budu postupně zašera zabíjet, protože pomsta je jídlo, které nejvíce chutná vychladlé

 13. Blanko, doufám, že jsi byla z té ženy za pultem dojatá :-)))!Ano, Jiří, někdy se mnou nesouhlasíte a taky proč ne? Ale ještě to jde, ještě se nepereme :-)).

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s