Pondělí 25.1.2010 – konečně!

 

Konečně nastal den, kdy můj věrný přítel půjde do nemocnice. Už s ním bylo moc špatné pořízení, budil se až k polednímu, ač jsem ho budila od božího rána. Má hrozné vrtochy a já jsem byla často vzteky bez sebe, že jsem ho málem shodila ze schodů, či mu alespoň dala ránu pěstí. Ještěže jste nemohli slyšet jak mu nadávám.

Pár dní to budu muset bez něj vydržet, ale doufám, že se mi vrátí omlazen a plný energie, a že se mu vrátí jeho původní rychlost a spolehlivost, i když mi slibují, že jeho rychlost bude daleko vyšší, zrovna tak jako jeho paměť. A tak ho za chvíli odstrojím a půjde. Půjde mé věrné pécéčko, co mi už delší čas pije krev!

Moji milí virtuální i živí kamarádi, chvíli tu s Vámi nebudu. Některým dlužím odpověď na jeho mail, omlouvám se, už nestíhám, odpovím až se mi vrátí nové dělo místo chcípající potvory. Mějte se krásně a zůstaňte mi věrní. Pro chvíle pohody Vám posílám link na fotografie autora zde uvedené historické fotografie děla u pražského hradu. KLIK! (pod aktuální fotografií je malý obdélníček s tématem fotografií po jehož straně je rozbalovací šipka, na kterou když kliknete, tak objevíte další témata s dalšími fotografiemi)

8 thoughts on “Pondělí 25.1.2010 – konečně!

  1. Tak jo, ať se Ti vrátí ke Tvé plné spokojenosti. Já bych potřebovala někoho, kdo by mi udělal pořádek na céčku, mám už skoro plnou paměť a bojím se cokoliv smazat, abych něco nezazdila :-).

  2. Bravo, Naďo, krásné fotky – a jakou práci jste si s tím asi dala, aby to takhle fungovalo. Jste v mých očích prostě Všeumělkyně!NULI, to přeci není problém kliknout na "tento PC", tam se ukáží jednotlivá střeva počítače, na místní disk C kliknout pravým uchem myši a rozbalí se roletka a klik na Vlastnosti a už frčí "Vyčistění disku" – OK…

  3. No, Mirku, to je pravda, ale co když mi to smaže (vyčistí) něco důležitého? Právě toho se bojím, tak bych to chtěla s nějakým znalcem probrat kus po kuse …

  4. Rady Dědy Porady: Stahněte si nejdříve CCleaner ( je zadarmo a česky) a klidně ho pusťte- jak analyzu souborů, následně i registry. U registrů poměrně opatrně, ale zeptá se, zda chcete udělat zálohu- udělejte si jí. Pokud by Vám potom něco neběhalo, Windowsy to oznámí a můžete původní stav vrátit. Jeho spolehlivost je víc jak 99%.Při zagůglování – zadat CCleaner+návod; znaménko + lze případně nahradit slůvkem AND.Další je využit vlastních Windows,Start (nebo klávesa WIN mezi Ctrl a Alt -Všechny programy-Příslušenství-Systémové nástroje-Vyčištění disku. Také lze použít s minimem rizik. Vyčistí Tempy (dočasné), Koš, i cache u browserů. Pak ještě defragmentaci disku. Tolik pro začátek.

  5. NULI, to co popisuje kolega bb senior je jistě zajímavé, ale já naprostý laik z toho absolutně nic nechápu a myslím si, že Ty taky ne.Mohu ale říct, že to co jsem Ti popsal provozuji už 6 let 12x do roka a ještě nikdy se mi nic, co bych mohl postrádat, nesmazalo!…

  6. jenom malá technická, nevím jaký operační systém používátepostup vyčištění a defragmentace, popsaný bbseniorem, je platný obecně, ale na uvedené adrese ve windows jej najdete ve windows xp, ve windows vista jsou vyčištění a defragmentace na adrese Start-ovládací panely-systém a údržba, dál je to stejnéa ještě poznámka: Vše lze vrátit na původní stav do té chvíle, než spustíte defragmentaci disku, pak už by na to musel nastoupit jiný panáček, než jsme my, a ani ten Vám nezaručí úspěchproto bych doporučil pořídit si zálohu dokumentů (vypálit na DVD nebo třeba dočasnou na zapůjčený externí hard disk nebo flash paměť), málokdo má důležitých věcí víc než nějakých 5 či 10 GB, vše ostatní je balast jako hudba, filmy, fotky a podobně, ostatně zálohu dokumentů by bylo vhodné mít tak jako tak, počítač je také jen člověk… :-)))

  7. Obnovení systému. Ještě doplním- výborná věc, přímo ve Windovs- návod je pro XP, ale MS tuhle výbornou věc má ve všech systémech ( naposledy i ve WIN 7, jen cesta k němu se musí hledat). Postup- stejně jako předtím, najít přes Start-Nápověda a odborná pomoc-Obnovení systému. Pak postupovat podle instrukcí, samotné Obnovení postupně zabírá spoustu místa ( byť komprimovaného). Úplným neštěstím je, pokud Vám tam chytrák, co instaloval systém ponechal denní obnovování. Wokna jsou tak chytrá, že pokud tento nástroj nezakážete ( defaultně je povolen), tak se zálohují při instalaci každého nového programu. Kapka ke kapce a máte přecpáno. Až se dostanete v nástroji Obnovení ke kalendářům- tučně den, kdy se obnovoval, napravo důvod proč, projděte a zruště podle uvážení body obnovení. Tyto kroky ( opět chytrost Woken)- stejným postupem dají vrátit ! Osobně jsem i přes čištění měl asi po 1/2 roce zaneřáděno víc jak 5 Giga. Poznámka : K nástroji Obnovení systému se stejně dá dostat přes" Vyčištění disku", musí se ale pokračovat.dál do dalších možností Teprve po těchto krocích bych si pomalu zálohoval, doporučím však využít různá externí úložiště- na př. právě Sky Drive tady ve Spaces. Má kapacitu 25Giga, dobré na fotky a dokumenty, ev. krátká videa. Dále Gmail Drive, nebo Gladinet Cloud Desktop, či Doc v Google( zde se dají zaheslovaně zálohovat všechny textíky, ale i Exelové tabulky. Z našich na fotky na př. Rajče na iDnes. Tohle zálohování je náročné na čas, ale je to uloženo jinde, tak i když PC "totálně zdechne", po instalaci nového PC si vše stáhnete zpět. Pak můžete postupně i zálohovat. Je řada programů, co zálohují automaticky, podle nastavení a zálohované věci ještě komprimují ( na př. Nero BackUp, Acronis True Image Home aj. Ještě poznámku: Zatím se odborníci nemohou shodnout v otázce životnosti CD a DVD. Pesimisté typují tak 5 let, optimisté 25. Pak se stanou nečitelnými( ostatně, technologie už budou úplně jinde).Teď sundejte ruce ze spánků, najděte si alespoň 3 hodinky času a zkuste to !

  8. Děkuji za rady, opravdu to zkusím, ale až příští týden, teď ty 3 hodiny volna nemám :-)). Ne, vážně, zkusím to a dám vědět.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s