Středa 3.2.2010 – konečně doma!

 

Od včerejšího večera, kdy se mi vrátil domů můj počítač, stále něco hledám a obnovuji. Co jsem nenašla a už asi nenajdu je databáze všech zápisů Deníku české babičky v programu writer, ve kterém my windowslivesáci píšeme své blogy. Prostě koncepty a nedávno vystavené položky – nic. Znamená to pro mě to, že všechny články jeden po druhém budu muset okopírovat do officů. No nevím, asi to budu dělat jedině pod pohrůžkou přiložené pistole do zátylku, protože jak jsem již psala, línějšího tvora, jako jsem já, aby pohledal…

Mezi občasným nahlížením do pošty na počítači vnuček a denními povinnostmi jsem stihla odstranit některé domácí resty, abych si potvrdila starou známou věc, že pécéčko je příšerný žrout času, že jsem na něm opravdu závislá a jiné to už asi nebude. Šla jsem také do školy, protože jsem si už zvykla na to, že je sníh (minule jsem kvůli sněhu do školy nešla) a byla jsem ráda, že jsem zase mezi lidmi.

Spolužačka Zdeňka mi barvitě líčila jak to bylo minule zajímavé a že si dělala poznámky, které pro mě přepíše do srozumitelné formy. Pan profesor začal přednášku a spolužačka se po nějakém čase nestačila divit. Pan profesor totiž přednášel to co minule. V průběhu jeho přednášení mi Zdeňka ukazovala ve svém sešitě poznamenaná data a fakta, které pan profesor právě pronášel. Bylo mi divné, že si studenti  vše pilně zapisují a nikdo se nepřihlásil, že pro ten den mělo být přednášeno jiné téma. Copak mně, mně to nevadilo, s chutí jsem si poslechla to, o co jsem přišla minule, ale že se nikdo nepřihlásil, aby pana profesora upozornil na jeho omyl, to jsem tedy žasla.

Buďto se projevilo, že se studenti chodí do školy akorát ohřát nebo jsou na tom stejně jako pan profesor a od posledka zapomněli, že už to jednou slyšeli nebo zkrátka úcta k takové autoritě jim nedovolila špitnout. Možná ode všeho něco. Když jsem pohlédla na svého souseda, viděla jsem, že je přednáškou tak zaujatý, že ji sleduje se zavřenýma očima. Ještěže nechrápal.

Tak nevím, buďto nám jedno téma zůstane navždy zamlčeno nebo pan profesor třeba své přednášky o jednu navíc nastaví. Také je možnost, že svá témata zhustí a vezme to fofrem. Tipuji za A) …

Reklamy

10 thoughts on “Středa 3.2.2010 – konečně doma!

  1. Vámi popsaným způsobem, totiž se zavřenýma očima, jsem sledovával na technice vícero přednášek, hlavně marxák a vojenskou teorii. Ovšem při vojenských přednáškách musel být člověk opatrný, protože přednášející důstojník tušil. že tyhle pitomosti se nedají dlouho poslouchat. Proto chodil uličkou mezi sedadly (přenášelo se v kině Květen) a kontroloval zda někdo nespí. Já jsem si namaloval otevřené oči na dva eliptické papírky a ty si přilepil na zavřená víčka. Pak se dalo bezpečně spát. Jeden můj kolega to chtěl ode mne okoukat a příští týden si přinesl dvě půlky ping-pongového míčku s namalovaným okem. Když si to nasadil, naopak na sebe upozornil, protože to vypadalo jako bazedovka v třetím stádiu. Kapitán to ihned, i na vzdálenost přes celý sál, poznal a šel ho seřvat. Ten chudák z toho měl malér…

  2. Jen poznámku- Venda Rajtrů si sám v sobě stahuje z jejich serveru- nebo z Vašich stránek- napravo v podrobnostech. Další možnost je hledat v Tempech, či v Datech aplikací- pokud Vám je doveda "PC Dr. nesmazal tím, že možná zformátoval disk, ale neudělal zálohu (na př. programem Norton Ghost). Zatím jsem za 10 let musel "recyklovat" PC jenom 1x, ale můj specialista se mne na zálohování zeptal! Dokázal bych to sám, ale on ho "hází" velmi rychle na svůj PC server a stejně rychle to zase jako složku Záloha ke mně vrátí. Z toho postupně vyhazuju podle času zbytečnosti. Doporučení= přímo ve Woknech zálohování je, dá se nastavit ! Ještě jedno= pro důležité věci zálohuji na tzv. úložištích, tady jsou přímo ve WIN Live jako Sky Drive-vezme to i fotky a videa-až do kapacity 25 Giga ! Pak Vám může PC klidně "zdechnout" úplně, z úložiště si to stahnete zpět !

  3. Milý bb seniore, musím si to několikrát přečíst, protože nevím třeba kde jsou na mých stránkách podrobnosti? Jinak moc děkuji za pomoc, budu se pokoušet to nějak hledat…

  4. Podrobnosti nejsou na stránkách ale má je "Venda Rajtrů"= Writer,, jsou vpravo. Pokud je máte skrytá, myslím buď "pravoklik rocnou", nebo hledat nahoře v menu !

  5. Vitaj Naďa späť. Už si mi veľmi chábala. Dokonca som sa dnes išla pozrieť na FB, či som náhodou neprešvihla Tvoje narodky a či si ma kvôli tomu neexkomunikovala zo svojich kruhov.:-)Čo sa týka dnešného denníkového zápisu, tak jeden z najlepších, ja som veľmi rada, keď cítim tú pohodu duše pri čítaní.

  6. Díky, bb seniore. Blanko, děkuji, moc mě těší Tvé návštěvy a připojené reakce. Příští zápis by se měl také nést v duhovém klenutí…

  7. no vida, jsem na jiném počítači a po úporném přemýšlení jsem si vzpomněla na heslo! Dnes mi nešel internet a byla jsem z toho celá vedle, takže chápu, jak ti asi bylo! A tu školu ti závidím, doufáím, že se k ní jednou dopracuju taky!

  8. Ahoj, tenhle článek (uvítací – zpáteční či zpátečnický?) jsem nějak prošvihla a čtu ho vlastně až teď. Ale to neva, je to tak; pan profesor Vám třeba celou dobu bude přednášet jednu přednášku, těším se, co vy na to :-)).

  9. Objevila jsem Tě až dnes, Mirko :-). Jsem opravdu zvědavá, jestli se příště nepotvrdí to co píšeš ty… :-)).

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit / Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit / Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit / Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit / Změnit )

Připojování k %s