Čtvrtek 10.6.2010 – kam jsme došli kdo to ví, kdopak nám to odpoví …

Tak my dvě se Zuzanou jsme došly konečně až k vydání našich knížek. Lépe řečeno, konečně jsme vyšly …

Ve vesmíru se objevily dvě nové, zářící hvězdy! Ve vesmíru knihkupeckém, protože knižní trh je jako vesmír nekonečný. Staré knížky mizí v lepším případě buď prodány v Antikvariátech, nebo kdesi v recyklaci, nové se zjevují a ucházejí se o přízeň zájemců, pohybujících se v tomto specifickém vesmíru.

Tak jako padají hvězdy na zem a z vesmíru navždy zmizí, tak i valná většina knížek, které se zrodí na knihkupeckém nebi skončí zapomenuty a stejně tak zmizí i z knižního vesmíru.

Já jsem optimistka a věřím, že naše nové knížky, nové vesmírné hvězdy, si najdou cestu do Vašich knihoven, ale ne, aby tam spaly a spaly jako broučci, ale aby žily životem věčným, jako Broučci Karafiátovi.

Vydavatelství Akcent koncem roku 2009 správně a znalecky usoudilo, že naše texty by si zasloužily tištěnou podobu, štandopede zaslalo každé z nás smlouvu, a tak se postaralo o jejich vydání. Naše malé, ale novotou zářící hvězdy, které se jmenují:

Nezbytné pomůcky zralé ženy aneb U konce s dechem i prachama (Zuzana Zajícová)

Začíná to nudlemi a končí to kudlou v břiše (Naďa Dubcová)

jsou k dostání u každého dobrého knihkupce kamenného, i u každého dobrého knihkupce internetového, např. v Luxoru, u Vydavatelství Akcent na této adrese – klik. Kdo koupí, uvidí …

Historie a poděkování:

Děkuji Lidovkám, že jsem u nich mohla prezentovat své texty.

Děkuji čtenářům a diskutérům, kteří moje texty četli a světe div se, mnoha se líbily a taky mi to napsali.

Děkuji Zuzaně, která hned na počátku rozhodla, že mé psaní je ke čtení i v tištěné podobě a umluvila svého televizního kolegu Martina, aby pro mě, s laskavostí sobě vlastní, vytvořil a svázal tyto texty do pár výtisků knížek pro mé nejbližší, takže tímto také

Děkuji Martinovi.

Tento ojedinělý, přátelský skutek pro mě Zuzana vymyslela jako překvapení a je to v dnešní době vzácná věc, dělat dobro pro druhého a ještě z toho mít sám  radost..

Děkuji Tomášovi Vildovi, že si vyhrál s přetvořením textů do jiného fondu pdf, navrhl obálku a to i pro Zuzčinu knížku. S jeho upravenými texty a návrhem obálky z důvodu šetření nákladů – 2 v jednom (obě autorky v jedné knížce, každá z jedné strany) jsme hledaly vydavatele, až jsme jej našly, aniž bychom se musely zadlužit, kdybychom musely náklady na výrobu knížek hradit.

Děkuji vydavatelství AKCENT, které usoudilo, že naše texty stojí za čtení, věří jim a proto knížky na svůj náklad a v jejich navržené podobě vydalo, pro každou autorku zvlášť.

Děkuji Vám všem, kdož si naše knížky koupíte. V dnešní době je téměř přepych, knížky si kupovat.

Děkuji knihovnám, které si naše knížky koupí, protože pak se dostanou i k Vám, kteří byste knížky kupovali, ale musíte si přeci jen nejdříve zaplatit inkaso a tak už Vám na ty knížky nezbývá.

Děkuji Vám všem, kteří si v knihovně naše knížky vypůjčíte a přečtete.

Děkuji Vám všem, kdo budete naše knížky doporučovat ostatním.

 

Obálky našich knížek:

Keramická madam na bříšku je od Ivany Freiwilligové, zde na blogu, s jejím laskavým svolením – klik na její tvorbu.

8 thoughts on “Čtvrtek 10.6.2010 – kam jsme došli kdo to ví, kdopak nám to odpoví …

  1. Bravo, naše dvě slavné spisovatelky Naja & Suzanne míří do světa literatury a my ostatní se můžeme radovat, že jsme byli u toho!Jenom maličkost k tomu obrázku obálek: Dlouho jsem na to zíral a divil se proč nad tím visí podprsenka? A on je to cinkot číší!…

  2. Mirku, Mirku, potřebujete silnější brýle …Zuzka už ve světě literatury je potřetí, já teprve poprvé 🙂

  3. Gratulácia z bratského Slovenska. Dúfam, že sláva kníh čoskoro prekročí hranice pri Mostoch u Jablunkova, Starom Hrozenkove, Bylnici a na ostatných prechodoch.:-)

  4. Blanko, nezdá se ti to, a dokonce je délka příspěvku omezena. Těším se na to překročení hranic, takže v pondělí tomu napomůžu přes poštu!

  5. No, Naďo, myslím, že můžeme být na chvíli spokojené a pak hned zase k sepisován! Naši čtenáři čekají!

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s