Evgeni a Danny

jevgenijleonov Dávno a dávno jsem viděla film “Pruhovaná plavba”, kolik mi mohlo být nevím, ale je pravda, že se mi v té době film líbil a jeho vlivem jsem toužila být krotitelkou tygrů. Z toho je vidět, že mi ještě moc let asi nebylo, nebo jsem byla v duševním vývinu opožděná.

Nedávno jsem si na ten film vzpomněla, tak jsem si jej stáhla a byla jsem zvědavá jak na mě bude působit. Jestli to bude taková legrace jako tenkrát. Ach jo, nebyla, ale film jsem dokoukala, zas tak děsný to nebylo. Hlavní představitelka smůlovatá to Maryška, pomocnice v kuchyni byla docela při těle, dnes by v takové roli neobstála, musela by s kily dolů. Tehdy to nevadilo, ba naopak, vypadalo to, že se mužským takové ženy líbily. To jen dnes musí být ženská jako ramínko na šaty. Film nesl podtitul bláznivá komedie a bláznivý, to tedy je.

Kvůli čemu já nešťastnice ukecaná to tady ale vyprávím? No přeci hlavně kvůli jednomu z hlavních postav – Jevgenii Leonovi, který měl pro roli obchodníka (a podvodného krotitele tygrů) docela příznačné jméno, tedy to příjmení, ukazující na příslušnost ke kočkovitým šelmám, konkrétně lvovi. Jevgenie Leonova, jsme mohli vidět i v koprodukčním filmu (SSSR s námi) ve filmu “Cirkus v cirkuse”, proti němuž “Pruhovaná plavba” byl oskarový film. Vzhledem k tomu, že se mi na youtube nepodařilo najít tu “Pruhovanku”, přidala jsem ukázku ze jmenovaného “Cirkusu” . Snad to přežijete.

Jevgenij Pavlovič známý jako:  Evgeni Leonov / Jevgenij Pavlovič Leonov, * 2.9.1926, + 29.1.1994 v Moskvě

&&&&&&

danny_devito Americký film “Dvojčata” s velkým Arnoldem Schwarzeneggerem a Danny DeVitem byl skvělý po všech stránkách a mně se moc líbil. Zde jsem poprvé zaregistrovala bezvadného herce a jak filmové záběry s rozhovorem s ním na Karlovarském filmovém festivalu ukázaly, i  bezvadného člověka. Obsah filmu najdete pod jeho názvem v uvozovkách. Skoro každý ten film viděl a kdo ne, nechť se podívá, určitě dostane dobrou náladu. Myslím si, že i v dalších filmech, ve kterých Danny DeVito hrál, nikoho nezklamal.

Danny DeVito nar. 17.11.1944 Neptune, New Jersey, USA

A co mají společného Evgeni s o 18 let mladším Dannym?

Jsou si dosti podobní. Oba mrňaví s pleškou, větší hlavou a bystrýma očkama. Oba komediální herci.  Nevím, zda si této podoby někdo všimnul, nebo to vidím jen já, ale je škoda, že se nemůžou postavit vedle sebe. Jestlipak o sobě věděli? I když se v minulém století mohli v reálném světě potkat, tak ve filmovém světě to nebylo možné. Každý z nich patřil k velmoci, která vyznávala jinou víru.

Mně se ale představa – spojení těchto herců do jednoho filmu, líbí. Sovětská (ruská) i americká kinematografie mají některé společné rysy, hlavně tam, kde se přehánějí citové výlevy a projev je exaltovaný.

Ale samozřejmě, chtělo by to – dobrý námět, dobrý scénář, dobrého kameramana, dobrého střihače, dobrého producenta, dobrého režiséra, dobrého … , pak by snad mohl vzniknout dobrý film. Jako vždycky, když se sejdou dobří fachmani, co něco umí, bez ohledu na to, jakou mají státní příslušnost.

Zde ke shlédnutí videa.

Ani u Dannyho jsem ukázku z filmu, o kterém píši, tedy z filmu “Dvojčata”, nenašla.

Reklamy

25 thoughts on “Evgeni a Danny

 1. Naďo, ta podoba přímo tluče do očí, fakt. A zřejmě i podobný naturel :-).

  Ale když jsem tu teď čirou náhodou první, tak se zeptám – k čemu slouží to LIKE? Normálně u Tebe hvězdičkuji (naplno, jestli jsem to dobře pochopila :-), komentuji a palcuji (nahoru :-), ale tohle LIKE se mě na cosi ptá a já se nevyznám …

  • Mirko, myslím si, že je to jako na Facebooku, když nechceš nic psát, ale něco se ti líbí, tak tam klikneš na „líbí se mi“ no a tady je to Like s hvězdičkou. Můžeš oboje, připsat i klikat na Like 🙂

   • Ahoj, já si to taky myslím. Ale když ono se mě to hned na začátku ptá na adresu a tak a já se obávám,abych se nepřihlásila někam někam, třeba mezi autory ap. Zatím jsem nenašla odvahu to vyplnit :-).

     • Tak jsem to děvčata vyzkoušel a je to jak píše Naďa, něco jako je na Facebooku tlačítko To se mi líbí. A jelikož jsme s Naďou oba na WordPressu, nic vyplňovat nemusíme a hned se tam ukáže naše ikonka s gravatarem.Po tobě Mirko to bude chtít asi údaje jako třeba po mě, když chci vložit komentář u tebe na blogu.Tam musím vyplnit jméno (přezdívku), pokud chci, tak i e-mail a adresu mého webu.Poté teprve mohu odeslat komentář pod svojí přezdívkou, jinak by se objevil jako anonymní.Takže si myslím, pokud vyplníš přezdívku a popřípadě adresu blogu, objeví se tam i tvoje ikonka. 🙂

     • Ahoj, tak jsem to zkoušela, ale holt jsem zřejmě použila v dávnověku nějaké heslo,které teď už nejsem schopná vygenerovat (furt mi to píše.že dávám špatné heslo, přičemž já se v 90ti procentech snažím dávat vždy to samé heslo :-). Takže já Ti, Naďu, asi nelaiknu „-).

 2. Zase mi to evokovalo něco jiného:
  viděla jsi film „Dvojčata“ s Marty Feldmanem?

  Tenkrát se mi to líbilo velice. Chrochtal jsem u toho skoro jak bylo zmiňováno v minulém článku.

 3. Musím přiznat, že na Váš blog jsem narazila čirou náhodou u komentáře na jiném blogu. Zvědavost mě dovedla až sem a musím přiznat, že jsem tomu ráda.
  Pruhovanou plavbu jsem jako dítě milovala a viděla jí několikrát. Ale nikdy mě nenapadlo srovnat Leonova s De Vitem. Ta podoba je neuvěřitelná.
  Určitě sem ještě zavítám .-))

 4. Naďo, ty jsi mne úplně popletla! Když jsem začala číst tvůj článek, jedním okem jsem registrovala obě fotky a zpočátku jsem si myslela, že jde o stejnou osobu. Samozřejmě, že znám oba herce a podoba je opravdu veliká. Vzpomínám si na Pruhovanou plavbu, jako dítě jsem tento film viděla mnohokrát, ale kdybys mi ho nepřiblížila, tak nevím o čem byl. No,už vím. Ve společném filmu by byli oba herci jako otec a syn. Myslela jsem si, že Danny DeVito je starší.

 5. „Вєрте небо невєрте“ – Věřte nebo nevěřte

  Ano, Pruhovanou plavbu jsem viděl jako dítě.Tehdy jsem ještě nevnímal soudruhy a soudružky, sovětský film nebo americký.Jako dítě jsem si u tohoto filmu užil legraci.Moc se mi líbil.S odstupem času se na něj dívám trochu jinak.Kéž by nám pro některé okamžiky zůstala duše dítěte. 🙂
  Danny DeVito je skvělý herec.Poprvé jsem ho viděl ve filmu Honba za diamantem.Ale nejvíc se mi líbí v jeho prvním filmu Přelet nad kukaččím hnízdem.
  Výběr amerického filmu Dvojčata je opravdu trefný, jelikož si jsou oba herci tak podobní, že bychom je mohli za dvojčata považovat.

 6. naprostý souhlas Helenou, i já jsem myslela, že fotky jsou jedna a táž osoba! Fakt neuvěřitelný! Co se týče Pruhované plavby a Cirkusu v cirkuse, nějak jsem to neskousla, tyhle filmy se mi nikdy nelíbily, ale přiznám, že jsem z nich vždycky viděla jen malinký kousek. Ono to bude asi tím, že nesnáším cirkus a taky ruské filmy mi dělají potíže…

 7. Při čtení článku, jsem na tom byla stejně jako Helenka, než jsem došla k odstavečku s deVitem, myslela jsem, že je na snímcích ten samý člověk. Ta podoba je neuvěřitelná, to by byla dvojčata jak řemen. Jenže vidím, že Leonov už je po smrti. Škoda, promarněné příležitosti. 😀 Pruhovanou plavbu jsem taky viděla, ale už si film moc dobře nepamatuji, zato Dvojčata s Arnoldem a Dannym si pamatuji velmi dobře. 😀

 8. * Heleno, snažila jsem se o podobné fotografie 🙂
  * Pavle, přiznávám se, že jsem moc filmů neviděla ani s jedním z hercem, ale co není může být
  * Zuzko, taky si nepotrpím na cirkusy, s dětmi ani s vnoučaty tam nechodím, ale „plavba“ mě tehdy nadchla 🙂
  * Jarko, film se dá stáhnout nebo koupit na za nějakou lidovku cenu, DVD

 9. už jsem tu dlouho nebyl, nějak jsme se ztratili…
  taky jsem odchovaný těmi ruskými filmy, na které jsme se školou povinně chodili… tu Pruhovanou plavbu si taky matně pamatuju.
  Naďo hezký večer

 10. Ja len takú malú poznámočku, za ktorú ma tu snáď neukameňujú – u ruských filmov mi tie citové výlevy pripadajú prirodzenejšie, beriem to ako národnú črtu, dôsledok širokej ruskej duše. U amerických z toho cítim umelosť, kalkul, proste mi to často pripadá gýčové.

 11. * Pavle, jsem ráda, že jsi zašel a děkuji za přání hezkého večera, byť je už ráno.
  * Blanko, nevím proč by tě měl někdo kamenovat, tady se schází slušná společnost, která ctí názory druhých :-), ale s tou americkou duší si myslím, že bude v těchto případech podobná té ruské, hlavně v těch westernech 🙂
  * Ratusko, mohla bys zkusit film „Pruhovaná plavba“ shlédnout 🙂

 12. Nemám moc rádo hloupé Ruské filmy, navíc povinné. Ale ono to není lepší ani s hloupými Americkými, bez ohledu na okupaci… 😀
  Článek s Danny DeVitem a žádná zmínka o Velké Rybě, Přeletu nad Kukaččím hnízdem? Ale no tak… tam se ukázalo jeho skvělé herectví, přeci! Když hrál karty věřil jsem mu každé slovo, stejně tak u hromadných pohovorů…

  • Milé MCHS, nebyl to tak úplně článek o žádném z herců. Byl o jejich podobě a naturelu. Záměrně jsem dala odkazy na každého herce do jejich jmen, takže kdo si kliknul, přečetl si více.
   Je mi líto, že musím vysvětlovat, jak byl článek míněn, vždy je to mé mínus, moje nedokonalost, napsat to tak, aby to bylo srozumitelné pro všechny. 🙂

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s