Jak se pozná, že je člověk starý?

obr_669

No? Jak se pozná, že je člověk starý? Ano, správně, mluví o svých nemocech. Kde ho bolí, že nemůže na nohy a taky začíná být zapšklý. Já se snažím nezapšknout, snad mi to zatím jde, ale o nemocech teď v poslední době mluvím docela často. Ono není divu, od Vánoc jsme z nemocí nevylezli a už to vypadá, že jsou konce v nedohlednu. To, že jsou děti na přeskáčku nemocné, žádný div, mají na to věk. Nudle a kašle jsou už u nás zabydlené a nikdo se nediví. Divím se já, sama sobě, když jsem byla do loňských Vánoc, až na moji doživotní chorobu, léta letoucí zdravá. Dokonce i v pracovním procesu, čím jsem byla starší, tím jsem byla zdravější. No a teď, jako když utne.

Dlouho jsem se škrábala z prosincové chřipky a když už jsem se vyškrábala, tak se mi vrátil drtivý kašel a nudle. U staré osoby to ale neprobíhá jako u dětí. Taková osoba se vleče  po bytě, věci, které dělal levou zadní trvají celé dopoledne, než stačí proloupnout oči a rozdat prášky marodům, tak je pravé poledne.

No posuďte sami, co jsem dnes spolykala já. Před jídlem – 1 letrox, 1 inhibace plus, 1 apo ome, 2 virus blocks. Po jídle – 1 citalec, 1 mucosolvan retard, 2 aescin-teva a 1 ibumax, abych mohla chodit (kyčelní kloub stávkuje).
Jak vidíte, tak mě mají rádi hlavně magistři a farmaceutický průmysl vůbec a veterináři mě musí přímo zbožňovat. Hned počátkem roku jsem jim zanechala za Elu nemalou částku, takže nákup brýlí nebo nové ledničky musím odložit na neurčito.

Nedá se nic dělat, letos jsem už opravdu stará.

babicka

Obrázek nahoře je ze sbírky Pavla T. Obrázek z filmu „Babička“ je vypůjčený z internetu.
Miska mlíčka pro Fredyho: Měla babka čtyři jabka a dědoušek jen dvě.

Reklamy

40 thoughts on “Jak se pozná, že je člověk starý?

 1. Tak za prvé, vůbec zapšklá nejseš a za druhé, o tvých nemocech jsem neměla ani páru, takže jsem tě přes důchodový věk, měla za mladici. A mimochem, nudle a kašel, se do stáří nepočítají. 😀 „Letos“, ještě není ukonce, máme teprve druhý měsíc roku, počkej, jen co příjde jaro, budeš zas jak křepelka. 😀

 2. já je nepodporuju, já proti nim ženu ale asi jen větrné mlýny 😦 mě se to právě nelíbí a založila jsem i na FB proti anti skupinu 😉 chci totiž zařídit zrušení té stránky aj skupiny na FB i když to je takzv. Fake, mě se to nelíbí a chci zjistit kde se dá tsková doména zrušit 😦 protože opravdu se najdou blbci s prominutím řečeno, kteří si to na nebožátku vyzkouší a proto hulákám na blogu aspoň jak se mi to prostě nelíbí!!!!!

 3. Babičko, krutibrko, nefňukej. Tak to bude možná dýl trvat, než vyzdravíš. Ale pomalu se blíží jaro a přesně jak píše Jarka, …….. 😀 Jéje, jsem si představil, jak Naďa běhá a lítá po poli jako křepelka. Prostě budeš jako křepelka, jako rybička. Rybička běhá po poli s křepelkou, nebo křepelka plave s rybičkou ve vodě?
  Melu kraviny, ale snad ti to vykouzlí alespoň malinkatý úsměv na tváři. 🙂

  • Jojo, fňukám fňuky fňuk. Rybička už jsem, ale nějaká leklá, jsem ve znamení ryb. Uvidíme, jak to s tou křepelkou bude na jaře vypadat, no snad mě sluníčko vyléčí a děkuji ti Pavle, vykouzlil!

 4. Naďo, zrovna dneska jsem slyšel v rozhlase Vaši jmenovkyni Naďu Konvalinkovou: „Když si někdo naříká, že je moc starej, tak mu řeknu, že má dvě možnosti – buď být starý nebo mrtvý. Tak co je lepší?“…

 5. Kdysi jsem četl, že jeden zelinář měl na stánku nápis:
  „Jezte více zeleniny a já budu více zdravý“

  Myslím, že to samé se dá říci o lékárnících!

 6. DOBRÝ DEN VYCHÁZÍTE MĚ VŠICHNI S DUŠE.
  Vidím móóóudrost našeho věku. mám si koupit brýle nebo udržet při životě milované zvířátko ? Po třicetitisícovém léčení, chudinka stejně umřela, mám ject, dlouhou cestu k lékaři, sedět tam hodiny, něco dalšího tam chytit, nebo skočit šest kilometrů, tedy za roh a koupit si jednoduše lék který, po dlouhých peripetiích stejně budu mít na recepisu? Mám si rvát vlasy a po nocích nespat, že při své blbosti stáří napíši schvalující komentář fašounům? Pocit že jsem byla manipulována mě říká že jsem stará a bl.., co s tím, musím to přijmout jako fakt a nebo f… jak se to píše anglicky nevím. tak neplačme a žijme. Anna

   • Dobrý večer Naděnko.
    Mele se to každý den a to je důkaz, že žijeme. Courám takhle po blogu, už delší dobu, hledám někoho na popovídání si a co člověk to jeden mlýn, vztekám se proč mě nikdo nečte, proč mě nikdo nekomentuje tady v Česku, říkám si jsem nějaký extrém, lidi mě nemají rádi, zkus se trochu podbízet, nebo je to tím že nepíšeš lidově, no to ale nemohu, mám sto dvacet přátel po celém světě i na jiných blozích a počítač je stále ještě blb, který Českou hantýrku nepřeloží, jste teprve druhý český blog, kam jsem se vetřela, a zase se bojím, že se svým světonázorem vybouchnu, jsme trochu někde jinde, máme jiné problémy, je to možná tím dlouhým odtržením od světa. To je ten můj mlýn, tady pořád řešíme věci, které náležejí koňovi, neb má větší hlavu a my víme že nic nevyřešíme a venku, ten všeobjímající svět líbající se na potkání, posílající po našem řečeno kýčové obrázky, ten mě také nesedí, takže nějak vadná jsem já. No Naděnko že už vás nic nebolí, když vidíte že někdo řeší blbosti ve dva a šedesáti.

 7. Jen se neboj, jak vysvitne sluníčko, budeme zdraví všichni, až na hexenšus ze zahrádky. My jsme vždycky s holkama v práci říkaly – dokud se bavíme o chlapech, je to dobré, až si budeme povídat o nemocech, bude to náš konec. A tak se snažím ignorovat doktory, lékárny i nemoci. Většinou se mi to daří, to už musí být fakt moc zle, abych si něco naordinovala nebo nedejbože šla k doktorovi. Spíš ten veterinář z nás má nějaký profit, s pejskama tam chodím častěji.

 8. Nadi, píšu ti mimo téma kvůli tomu hoaxu – napsala jsem ti odpověď u sebe, ale všimla jsem si v tvém druhém příspěvku, žes to pochopila špatně – a pak to pochopila správně – Labanda to nechtěla šířit dál, skutečně spíš chtěla nějak docílit, aby se ta stránka zrušila. Editthola se toho chytla a měla tam nějakou výzvu na helpdesk, asi se připojím. Protože i když je to recese (podle mě hodně zvrhlá), může se tím někdo inspirovat.
  Tento komentář můžeš smazat, omlouvám se, že není k článku.

 9. Nadi,co to tady čtu! Určitě ještě není tak zle, aby nemohlo být hůř! Kdybych tady měla vyčíslit, kolik dá můj muž měsíčně za léky a to trvá už 15 let (já se naštěstí zatím bez léků obejdu). No a zrovna dnes jsem zaplatila u veterináře 1740,-Kč za speciální krmivo plus potravní doplněk pro jednoho z našich dvou psů.
  Také jsem dnes poslouchala rozhlas s Naďou Konvalinkovou, myslím, hodně tam citovala svou přítelkyni Květu Fialovou, jak pěje chválu na každý svůj neduh, hned se mi zvedla nálada.
  Nadi bude líp!

 10. Jak úzká je ona cesta !
  ( ulička starého města )
  … jak kostrbaté a podivné !

  Z jednoho okna doplivne
  na druhou stranu ulice !
  Chechtá se v okně babice,
  když rozpřáhne se a hnedka
  jablkem zasáhne dědka
  v okně na straně protější !

  Ten dědek ( Rostiszlaw Doleischi )
  též jablkem zasáhnul bábu !

  …“ kam se však na ní hrabu….
  vždyť v tvářích mám samý hematom “ !

  “ Jen vrhej dál ! … vždyť co na tom
  což nemáš jablek zásobu “ ?
  … ozvalo se jak ze hrobu
  odkudsi zdola… snad ze sklepa ?

  … to křičí starý Skorzeppa !
  sbírá jabka a počítá…..
  ( ten děd též liška podšitá )

  “ měla babka… čtyři jabka…
  a dědoušek jen dvě…..
  pokud bába dvěma vrhne
  tak budou mít stejně !

  Výkřik Roberta Pieknicze :
  … “ počkej, až dojde jim munice “ !

  “ Maj jich dost “ zařval Skorzeppa…
  vystrčil hlavu ze sklepa

  ….. Muž po jabkách dělá jak zmámený !
  “ Ježíši …. ! vrhají kameny “ !
  … sklepní muž do hlavy zasažen
  než obětavě kýmsi byl odtažen,
  dostal do hlavy znova !

  … chechtá se Bartoschowa
  “ napálím-li koho, již se nezvedne “ !

  … jak ve filmu ,,V pravé poledne ,,
  Doleischi poznámkou : “ též na vás seru “ !
  tísnivou zahustil atmosféru ….

   • Fredy to roztočil ve velkém stylu. Sama jsem byla zvědava, co na nabídku řekne a jaký zázrak vytvoří. Dokonalé, jako vždycky!
    K tomu trápení s nemocemi… držím palce, aby bylo líp, a ono bude! Někdy se to holt sype… většinou to bývají tři věci.
    Snad to chce víc odolnosti, takže posiluj vitamínky. Ale kvalitní, žádný Celaskonový blaf! Taky je dobrá šťáva z červené řepy, brokolice, kysané zelí za syrova! (Megacéčko).
    Též doporučuji selen, zinek, hořčík i vápník, jakožto betakaroten a éčko. Neuškodí něco Kelpu, neboli mořské řasy. (Ale to se dá koupit asi v prodejnách zdravé výživy, nebo v lékárně).
    Taky je výborný koncentrát Alveo či Aloe vera, ale to už je v dražší cenové kategorii…
    Tak jen se uzdrav! A začala bych s čajíčky a medem…
    Možná čajík se slivovicí?

 11. Naďo, vydrž, jaro se blíží ze všech směrů a obkličuje českou kotlinu. Ledva sem vtrhne, nemoci se nutně musí rozplynout jak ranní mlha a všechny ryby zase okřepčí :-).

 12. Naďo, Naďo, jako kdybys četla můj zdravopis. Všechno bolí a co nebolí, to nefunguje. Moje sestřička mi kdysi psala k narozeninám toto: „Když se bratře můj milovaný ráno probudíš a zjistíš, že tě nic nebolí, nic netlačí a nesvědí, tak seš asi už mrtvej.“ A Naďo, ale já ještě žiju!!!!!

  Kdysi jsem kdesi četl tuto malou básničku, která byla nazvána

  „OPTIMISTICKÁ“
  Podzim hraje všemi barvami
  a na hlavu spadla larva mi
  a tak chodím klidně po lese
  a čekám, až mně veme deprese
  a stále kráčím polesím
  a koukám kde se oběsím
  Tak to chodí milý pane když uplyne mládí…
  že se z tebe stane jen staré harampádí..
  Po kopru zkoprním,
  po jodu jodluju
  po svíčkové vzplanu,
  slezina neslezá
  slinivka nesliní
  klouby už nekloubí
  mám tenké tlusté střevo
  a to slepé ztratilo svou bílou húl
  a já starej páprda jsem jako v plotě kůl…..
  Ale Naďo, tak strašný to ještě není, že???

  • Je jasný, že by mohlo být hůř, Honzo. 🙂 Nikdy není tak zle, aby nemohlo být hůř!
   Básnička je fakt „optimistická“, pobavila jsem se 🙂

  • Dobré ráno přátele, netvařte se tak kysele, zdá se mě že se vybavil v mé hlavě pan Werich, teď momentálně si nevzpomenu s jakým i,y. A básnička, no krásné ráno, humor
   to je lékař nejlepší na světě. Zdraví vás všechny Anna

 13. Budu trochu za provokatéra, já ani tak moc na to jaro nevěřím, já preferuji slunce v duši :-).
  Někdy to je tím blbým navrch, a když je to někdy hodně dlouhé, tak je to pak hodně ubíjející. A tak přeji postupné nabírání sil. A Honza Marek s básní na závěr – toť je krok k úsměvu:

 14. Sluníčko vážně chybí. Dnes jsem měla běsný den a myslím, že to ovlivnilo i počasí. (A taky naše kočky, které mi shodily kastrol, vysypaly brambory, které zčásti nahlodaly a zbytek nechaly být, udělaly bobek za křeslem (teda jedna z nich, zbytek chodí solidně na kočkolit) a šláply tlapkou do talíře s polívkou, neb se chtěly muckat zrovna ve chvíli, kdy jsem jedla.)
  Takže den blbec a kočky jsem vymetla smetákem.
  Stejně tam za pět minut byly zas…

 15. Tak, Naďo, ani nevíš, jak mi z duše hovoříš! Na mě to lezlo už od neděle a v plné síle to doskočilo v úterý v noci. Rýma, kašel a hlavně opět ztráta hlasu, což je, jak víš, pro zpěváka, byť sborového, tragédie, obzvlášť, když tuhle sobotu natáčíme cédéčko. Ve středu jsem se dopotácela k doktorce a ta mi předepsala kvanta léků, v lékárně jsem zaplatila 500 kaček. Na čtvrtek a pátek jsem si vzala dovolenou. No, dnes je to podstatně lepší, ty prášky fakt zabraly a hlavně to, že jsem ve středu odpoledne usnula a probrala se až ve čtvrtek dopoledne. V sobotu určitě na natáčení půjdu, ale se zpěvem to vidím černě. Ách jo…

 16. ještě dodoateček – četla jsem Mirkův pěkný článek o obchodu a od něj si klikla na tebe. Zůstala jsem v šoku – prý se zase stěhuješ! No, když jsem se vzpamatovala, tak jsem si přečetla datum a vida, Mirek tam má tvoje staré stránky! :-))
  Tak jsem si oddychla, že to s tím stěhováním není tak horké a že si nemusím zase zvykat.

   • Dobrou noc Naděnko, možná že by jste to moře potřebovala a já bych vám moc přála, aby jste zrovna teď seděla pod palmami a jedla Italskou zmrzlinu.

    Takové nevinné video, co mě to tam daly páni admini za potvoru, ale klidně se na něj podívejte na Y T.
    Zdraví Anna

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit / Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit / Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit / Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit / Změnit )

Připojování k %s