Ubrat na váze

BA_kabelka Zatím, co jsem si dříve vybírala doplňky, které se mi líbily a hodně jsem preferovala kůži, dnes jsem se už musela zamyslet nad tím, co to všechno vlastně vláčím na krku. Je pravda, že v kabelce mám veškerou “pohotovost”, kterou nelze z kabelky odstranit, jako např.. bloček s tužkou, hřeben, kapesníčky, kamínek, číslo z porodnice, které měl můj synek na ruce, kolečka do samoobslužných vozíků, ponožku na zkoušení bot, doklady, kapesní balení parfému, klíče, opencard, bankokartu a hlavně peněženku. Všechno jsem jistě nevyjmenovala, ale to není podstatné.

Prostě obsah nelze měnit, všechno potřebuji jak na to, “co kdyby”, tak i na to, co nutně potřebuji a taky pro štěstí. Pro štěstí to ještě jistí reklamní medvídek od nanuků “Míša”, který se houpe na kabelce a slouží mi také k úpornému mačkání do klubíčka, když se cítím nejistě. Jeho měkké tělíčko a kožíšek mi navozuje uklidňující dojem. Psycholog by se jistě na mně vyřádil. Ale to zase odbíhám.

Jak tedy ubrat na váze to závaží na krku?

Peněženka. Má letitá, která slibuje, že mě do smrti neopustí, pokud ji někdo neukradne, či já někde nezapomenu. Je to krásný kousek, kožená, kvalitně zpracovaná a letos spolu slavíme 10 let od jejího nákupu. Vůbec to na ní není vidět. Tehdy stála hříšných 1200,- Kč, ale stálo to za to. Jenže co s ní, když je tak těžká sama o sobě, natož s drobnýma, vizitkama, které dávno nepotřebuju a pod.? A ještě ke všemu, když často platím kartou? A tak má kožená kamarádka putovala do “Taškentu”, že se třeba bude jednou hodit. Nahradila ji veselá textilačka, lehounká jako pírko.

Další na řadu přišla má kožená kabelka, poctivého vzhledu, ale také patřičně těžká. Nahradila ji kabelka jakokožená, jejíž vzhled je opravdu kožený, ale jinak váhy o moc lehčí. Matriál Boženka, tedy správně, koženka.

A opravdu ta výměna udělala své. Z krku mi zmizelo závaží, které mě táhlo do předklonu a spolu s mým pecnem na břiše dost zatěžovalo. Tak hurá do světa, kde růže rozkvétá.

kabelky

Obrázky vypůjčeny z internetu. Nahoře nejdražší platinová kabelka, dole starožitné kabelky, nádhera no ne?

Můžete si uložit odkaz příspěvku mezi své oblíbené záložky.

24 thoughts on “Ubrat na váze

 1. Já to mám vychytané tak, že v létě nosím kabelku látkovou, i když taky to své závaží na rameni tahám, jelikož jsem si zvykla nosit v zimě v létě, jako stálý inventář – skládací deštník. Vůbec ho s kabelky nevyndavám, jak by se tak stalo, určitě by mě chytil děsný slejvák. 😀

 2. Kabelka! Peněženka! Jo, jo… to je něco pro mě! Já sice všechno dávám do batohu (kabelku nosím, jen když toho nemám moc), ale i ten je někdy pěkně těžký…
  Peněženek mám ale doma několik. Malé, velké… hlavně když mají hodně kapsiček a přihrádek! 🙂
  No, je dobře, že „Úprava“ udělala své, a že už to nění tak těžké. Ono nosit závží na krku není žádný med. 😉

 3. Ty starožitné kabelky jsou moc krásné. Mně se takové líbí, i když je nenosím…
  Koženou kabelku taky nenosím, zatím jsem na ni nikdy neměla – ale jak to tak čtu, nemám čeho litovat, protože mně stačí těžký mobil (starší typ) a těžká peněženka. (Ne že by byla tak napěchovaná těmi Bedřichy, ale spíš se nemůžu zbavit kováků…).Tašku nosím jakousi plážovou, látkovou, do které dám i část nákupu, když přijde na věc… jediný problém je, že nemá vnitřní kapsy (jen dvě vnější) a cokoliv co uvnitř hledám, nemůžu nalézt… šílím z toho a pak to najdu, až když hledám něco jiného.

 4. Mimo.ň, to já taky, ale ještě by to chtělo dobové oblečení 🙂
  Jarko, tak to já deštník v kabelce už nenosím, jedině ten dlouhý, o který se někdy opírám 🙂
  Le fille Ash – batůžky jsou fajn, ale než bych se do něj dostala při placení, tak by mě za mnou lidi sežrali 🙂
  Vendy, tyhle kabelkotašky opravdu, co do nich dáš menšího než je knížka nebo kus chleba, tak všechno slupnou a vydají až když chtějí 🙂

 5. Ten článek mi mluví z duše. Koupila jsem si krásnou koženou kabelu červené barvy, ale je těžká sama o sobě. Zrada. Pak jsem si koupila malinkou kabelku, ale nevejdou se mi tam nezbytné propriety jako kniha „do metra“ a pytlík s houskama, co nakoupím. Znamená to tedy nosit další tašku přes rameno. Teď jsem si v Itálii pořídila slušný kompromis, kabelku střední velkosti a střední elegance 🙂 Přesto občas připomínám velblouda – nosiče;)

  • ichos – já to mám teď jednodušší, že ven vyrážím za určitými povinnostmi a nakupuju buď s dcerou autem, nebo popadnu batoh na záda, do ruky vodítko s Elou a vyrážíme do penny.

 6. Krásné obrázky. Já toho nosím v kabelce moc a proto je dost těžká…Nějak to neumím omezit… i bonbony a lízátka pro Jeníka, hračky na zabavení… 🙂

  • Milá Amelie, vůbec jsem neměla ponětí jaké trápení tě přepadlo. Moc ti přeju, aby ti bylo lépe a brzy ses uzdravila. S bolestí je život moc smutný, držím ti palce!!!

 7. Je dobré, že sis odlehčila kabelku, zatěžuje to páteř a to není dobré! Já nosím kabelku jen když jdu někam sama, jinak nic nepotřebuji, vše nosí manžel. Tedy peníze, klíče a tak. Já dám do kapsy čipovou kartu na autobus, mobil a kapesník a jdu.

 8. To já mám zcela jiné závaží na krk.
  Celou dobu jsem toužil po nějakém fotoaparátu, co by nebyl kompaktní, protože jsem vychován na filmovém přístroji a kompakt se snažil ovládat svoji automatikou spíše mne než já jej.
  Po dvou letech výběru a šetření jsem si koupil zrcadlovku Canon.
  Je to moc pěkné (a drahé), ovladatelné, dělá to hezké snímky,
  Ale už jsem zase, zdá se, odvykl své Praktice & spol., což se vyrovná takové menší cihle na krku…… 🙂

 9. Už dlouho, pokud vůbec někam vyrazím nenosím nic, peněženku vede v patrnosti manžel, a nutné proprietky mám trvale v autě. Za mlada byly kabelky má vášeň a láska, ke každým botičkám příhodná kabela, dokonce mám některé ještě dobře schované i ty po mamince, ta měla dokonce jednu z krokodýlí kůže kterou dostala od sestřenice z Argentiny, A na odlehčení, bych musela použít balon s vodíkem.

  • Já řidičák ani auto, ani fungujícího manžela nemám. Přeju ti Anno, abys i nadále takovou blbost, jako já, i nadále řešit nemusela 🙂
   Taky jsem bývala kabelková a botičková, i když jsem to nepřeháněla, já nehleděla na kvantitu, ale na kvalitu. Dnes je trend asi opačný.

   • Já vlastně, nevím jaký to má důvod a podstatu, chci vždy tak nějak potvrdit to co říkáš a vyjde to vždy nějak negativně, jako bych mluvila Maďarsky, chtěla jsem jen říci, že už nejsem schopna tahat na svých bedrech cokoliv.

    • Možná to, Anno, nějak blbě chápu já, možná proto, že mám tak těžkou situaci s mužem. Ale já jsem tou svojí odpovědí nemyslela nic špatně, jen jsem zkonstatovala stav věci 🙂

     • Mám dojem že těch co mají život jako peříčko nepřibývá, a s věkem bude čím dále tím více věcí, co je třeba odhodit, abychom to měli lehčí.

 10. Inu, kabelky a botičky a jejich obměnu, to máme, my (muži) u žen povětšinou asi už navyknutě skousnuté, někteří pak i obměnu kredencí a nábytků a jejich umístění v místnostech jiných než dosud. I „košilky“ se všelijak mění, teď mám na mysli tyhle blogerské a zrovna tady tuhlectu zpátkydanou. Je dobrá, řekl bych, že lepší, než několik těch „včerejších“, počínaje tou s velkou černou barvou na okrajích. Ale že i experimenty patří k trendům, tak uvidíme, jak se dál kvalitní obsah do té které „košilky“ oblékne..

 11. Naďo, zdravím po dlouhé době. Malé kabelky u sebe už vůbec nepamatuji, asi proto, že nejsem motorista, tudíž veškeré své břímě jsem musela nosit pěkně u sebe. Obsah byl klasika, to co nosí ženské, Skládací deštník nikdy nechyběl, i když teď upřednostňuji velký neskládací, více zakryje, nezlomí ho vítr a co si budeme povídat, vypadá celkem elegantně (pokud ho někde nezapomenu). Kabelku jsem lety změnila za tu, co má hodně dlouhé ucho, ta se dá přetáhnout přes hlavu a tak netíží. No a přibyla maličká láhev s vodou, Ta se hodí vždycky. Sem, tam i foťák. Ubyly šminky…

 12. koukám, že jsem tě nějak zanedbávala! Ty kabelky jsou parádní, jen nevím, kam bych narvala všechny potřebné věci…od kožených kabelek jsem už taky upustila, fakt jsou moc těžké.

 13. Kabelky netahám a do mé příruční taštičky vždy naházím jen zrovna potřebné věci, takže její nitro se obměňuje docela často. Nejraději nosím batoh a tam je ta zátěž opravdu veliká, protože s sebou tahám spoustu věcí, které bych potřebovat mohla :-D.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s