Odhoď pistoli, Burtone, jsi zatčen!

Vymyslela jsem si na vás další hru. Není originální, ale snad si se mnou rádi zahrajete. Začala jsem příběh a na vás bude, jak budete pokračovat, jak skončí. Přidáte-li novou postavu, např.  spravedlivého nebo skunka, či to povedete někam úplně jinam, třeba i do Sci-fi,  bude to jen na vás.  Nebudete vidět příspěvky jiných, opět až v sobotu, kdy vaše dílka okopíruju do nového článku. Moc se těším, snad se na mě nevykašlete.

Pozor, příběh začíná: 

Odhoď pistoli, Burtone, jsi zatčen, zvolal hřmějícím hlasem šerif Mac Level, míříc na Burtonovy nohy svým coltem.  Burton se chystal uposlechnout šerifova rozkazu, když znenadání udělal salto vzad a než spustil šerif kanonádu ze svého coltu, byl Burton v prachu. Kulky se zbytečně projely až k domu a jedna z nich zasáhla kolemjdoucího sysla s nacpanými tvářemi obilím na zimu. Sakra, drtil nadávky šerif mezi zubama a utíkal na pomoc ohrožené Lilian, která ničehož netušíc, právě vystoupila na autobusové zastávce u svého domu s balíčky s nákupy. Nestíhal…

Když Lilian odemkla dům, polekaně vzkřikla, protože se proti ní tyčil Burton s úšklebkem v zohyzděné tváři mnoha jizvami. Lilian se chystala omdlít, ale padouch ji popadl v pase, setřásl z ní balíčky s nákupy a nedočkavě se vrhnul na její hrdlo, které začal vášnivě líbat, posunujíc se výše k jejím rudým, dokonalým rtům. Lilian naprosto ochromená jeho páchnoucím dechem byla v tu ránu bez sebe.  Burton z ní trhal šaty jako smyslů zbavený, když opět uslyšel udýchaný hlas šerifa Mac Levela. Odhoď Lilian a zbraň, jsi zatčen, Burtone. Burton vrhl omráčenou Lilian do šerifova náručí a zase byl v prachu.

U všech ďáblů a pistolníků, já toho zlosyna snad nikdy nezatknu, naříkal zpocený šerif. Náhle mu do hlavy vklouzl plán… 


Reklamy
Můžete si uložit odkaz příspěvku mezi své oblíbené záložky.

8 thoughts on “Odhoď pistoli, Burtone, jsi zatčen!

 1. Jeho ďábelské rozhodnutí bylo dílem okamžiku. Několika hbitými jeleními skoky dostihl autobus, který se právě chystal zavřít dveře a ujíždět k další zastávce. Za volantem seděl Noid. Řidič Noid byl drobné rachitické postavy, takže vypadal skoro jako přerostlé děcko. S tím šerif počítal. Popadl překvapeného Noida za límec a velikým obloukem ho vyhodil do prachu cesty. Noid zde zůstal ležet, v bezvládných prstech dosud držíc poslední neprocvaklý lístek. Dveře se konečně zavřely. Šerifovy silné ruce pak sevřely volant s jistotou muže, který ví, co dělá. Zakvedlal mocně šaltpákou a zařadil jedničku. Upřeně se zahleděl před sebe do dáli. Nemýlil se. Na obzoru se rýsovala dobře známá figura. Postava kráčela zvesela a když sluneční žár rozkomíhal horký vzduch nad silnicí, dokonce to vypadalo, jako by Burton tančil.
  „Ať tě zatýká peklo!“, procedil šerif Mac Level mezi zuby a odplivl na podlahu autobusu.
  Vůz zařval jako splašený býk a rozjel se kupředu.
  Kráčející Burton si dosud ničeho nevšiml. Když však za sebou uslyšel zvuk motoru, otočil se a v hrozné předtuše se zahleděl do tváře autobusu. Strnul hrůzou, když za volantem neviděl Noida. Potom se zašklebil a začal se smát. Nejdřív jen málo, ale jak se autobus blížil, Burtonův strašný smích se nesl dál a dál, až ho uslyšeli i všichni vyděšení obyvatelé města.
  A pak se ozvala hrozná rána a Burtonův rozesmátý obličej navždy zmizel pod koly autobusu.
  Rozhostilo se hrobové ticho.
  To byl konec.
  Šerif otevřel dveře, vystoupil a pomalu kráčel zpět k městu…

 2. Zpocený šerif si odfrkl, jak by taky ne, když „po bitvě každý..“ Taky ho mohlo hned napadnout, že zvolání na padoucha, aby Lilian odhodil, si mohl odpustit, když stačilo, aby odhodil zbraň. Nebezpečná pistole, jak se dodatečně ukázalo, byla nebezpečná pouze jako tupý předmět, neboť v ní nebyly žádné náboje. A tělo odhozené Lilian, které spočinulo v šerifově náručí, ho na chvíli přece jen zdrželo od další čilosti a to umožnilo padouchovi, aby ještě při úprku stačil z hromádky trhanců na zemi posbírat nějaké drobností. V hlavě slovutného šerifa se rozbřesklo po následné inventuře, když zjistil, co z hromádky zmizlo. Totiž, že Burtonovi vůbec nešlo o krásnou ženu, ale že touhou zlotřilce bylo zmocnit se jen určitých charakteristických dámských maličkostí. Ano, šlo o dámské spodní prádélko. Nebyl by to šerif široko daleko známý svým důvtipem a mazaností, kdyby si toto zjištění nespojil s chystanou akcí ve městě a vzápětí nevyrukoval s brilantní léčkou. Na následující týden totiž byla vyhlášena velkolepá akce, v rámci které bylo možno výhodně získat drahé exklusivní podprsenky z dovozu výměnou za obnošené podprsenky domácí. Vlastnosti těch domácích, na rozdíl od dovezených, totiž umožňovaly dosud nikde nevídanou recyklaci, využitelnou pro výrobu v kraji velmi žádaných úzkoprofilových isolačních desek. Od nápadu, který vklouzne do hlavy Mac Levela, k činu bývá vždy nedaleko: Vždyť stačí nastrčit na vybraných místech pod záminkou dobročinné činnosti volavky v ladném ženském ustrojení, a poté si na posedlého „sběrače“ počkat v dobře obklíčeném oddělení dámského prádla, kam on určitě se strhanými trofejemi vyrazí za vidinou snadného zisku. Akce nemusí být ani pro instruované volavky riziková, protože případnému úderu tupým předmětem mohou svou šikovnou vstřícností snadno předejít. A je to, ziskuchtivý padouch má spočítáno!

  PS. Naďo, jsem si vědom jisté obsahové nepůvodnosti, ale neodolal jsem příležitosti trochu si s písmenama jen tak pohrát.. za nepůvodnost se kaji 🙂

 3. Stařičký šerif McLevell pozval na pomoc nejrychlejšího střelce v celé Oklahomě Joe Calverta, zvaného Blesk-Calvert, který pomoc přislíbil. 25-letý, 6 stop a 4 palce vysoký snědý chlapík, s ostře řezanými rysy, s tváří ošlehanou vlastními větry, byl zárukou, že šerifovu osadu Gauner Springs navždy zbaví Burtona, padoucha světového kalibru.
  Brzy nato se v místním baru „U coltu 45“ opět Burton objevil, ale v doprovodu svých 15, po zuby ozbrojených bodyguardů. Všichni se napájeli whiskou, kterou platil za celou rozjařenou partu Burton. Do této selanky vstoupil, pomocí SMS šerifem přivolaný, Blesk-Calvert.
  Klidně si též poručil whisky, při čemž si kroutil cigaretu. Za ním vstoupivši šerif zvolal: „Padouchu Burtone, sáhněte si k nebi, jste zatčen!“
  POKRAČOVÁNÍ

 4. Všichni sáhli po coltech, ale v témže zlomku sekundy se rozštěkaly oba colty Bleska-Calverta, takže v baru bylo v tu ránu více olova než vzduchu a 15 padouchů leželo na podlaze v tratolišti krve. Jen hlavní padouch se klepal strachy jako osika a držel své ruce kolmo ke stropu. Stařičký šerif ještě ani nestačil revolver vytáhnot z futrálu a Blesk-Calvert ležérně odfoukl dým z hlavní svých pistolí a konečně si dokroutil cigaretu. Do toho vstoupila krásná Lilian a padla Calvertovi kolem krku se slovy: „Díky za to, že jste nezastřelil Jima Burtona, já ho totiž miluji a budeme se brzy brát!“…

 5. Jedva za šerifem zaklaply dveře, přidřepl si k rozházeným balíčkům Skrček Džou a začal hodovat.
  Lilian přehozená šerifem přes křeslo byla stále v limbu.
  Černošský majordom přišel s čajem jako vždy přesně o páté.
  Skrček plavnou skrčkou opustil scénu otevřeným oknem. Skze růžové keře prchal pak směrem k Santa Ká.
  „Váš čaj m´am!“
  Lahodná vůně přivedla nebohou Lilian k životu.
  „Nezapomněl´s na rum?“
  Majordom jen zlehka zavrtěl hlavou a pousmál se levým koutkem tak, aby slečna nevěděla.
  Nudné líné nedělní texaské odpoledne, tak jak má být.
  Lilian si při čaji listovala místním plátkem:
  Sázka „Šerif : Burton“ se stále držela na kurzu jedna ku pěti.
  Apačský náčelník podal demisi.
  Tequila mírně podražila.
  Velká pokerová sešlost v saloonu „U Skunka“ již dnes večer.
  „Papá,“ zakňourala slečinka,
  „Budu potřebovat nové šaty. Ke Skunkovi určitě přijde ten fešný poručík Caldoun…“

 6. Chodím se každý den dívat a zase odcházím. Nemám to patřičné literární střevo, které by mi umožnilo rozvíjet příběh dál. Jsem zvědavá, komu se to podařilo a co si v sobotu u tebe přečtu. 😀

 7. Já taky neumím dopovědět, vlastně neumím ani začít (vymyšlený příběh). Tak se jen tiše divím, jak jsou všichni šikovní!

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit / Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit / Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit / Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit / Změnit )

Připojování k %s