Kam se poděla Pepita, podle vás

Pepita se ráno probudila v neveselé náladě. Její Pepito se včera na večírku bavil s Juanitou až moc dobře. Stále se spolu smáli a Pepita se nudila s Juanem, který vypráví své vtipy stále dokola, takže Pepita je už znala jak své pantoflíčky.

Do pokoje vběhla rozesmátá Amanda a skočila Pepitě a la cama. Pepita zjihla, její holčička byla jako růžové poupě, krásná, temperamentní a stále veselá. Malá jí hlásila, že padre odjel na burzu koní a ona, že by chtěla do botanické zahrady, jako chodí Jarka z Tábora. Pepita jí vždy vše splnila o co Amanda hlásla. Zavolala Lupe, Amandinu dueňu a nařídila jí procházku do botanické zahrady. Lupe ani nemrkla, uklonila se a řekla claro que sí madam a odešla i s Amandou.

Pepita ještě zazvonila na servidoru a nadiktovala jí, co chce k snídani. Snídani si poručila lehkou, želví polévku, vajíčka na hniličko, zapečené lastury, sušenky gajetas, smetanový sýr, ovocnou mísu a kávu se smetanou. To vše poručila naservírovat k bazénu, kde si hodlala ještě před snídaní zaplavat.

Pak vydala požadavek co jí má servidora připravit na sebe a požádala jí, aby manželovi vyřídila, že po snídani hodlá jet na návštěvu k doně Nadje, která se sem nedávno přestěhovala z jakési malinké země, jejíž jméno si nebyla štont zapamatovat. Byla na ni moc zvědavá, její nastěhování předcházely zvláštní pověsti. Casa, kde se tajemná doňa Nadja usadila, byl monumentální, vystavěný v koloniálním stylu, s velkou zahradou.

Přesně v hora una přivedli Pepitě caballo bayo, pomohli jí do sedla a Pepita odklusala. Por la noche si Pepito začal dělat starosti, protože Pepita se dosud z návštěvy nevrátila, což nebylo jejím zvykem. Začal si dělat starosti a mumlal si pro sebe: Kam se jen ta Pepita mohla podít?

Břetislav:

Že je občas člověk strůjcem svého štěstí, mohl se Pepito přesvědčit, a on se věru o tom přesvědčil hned po probdělé noci, když mu servidora přinesla místní plátek a la carna.
Ten obří nadpis na titulní stránce krajem zalomcuje, hned mu blesklo hlavou : „JESSICA SIMPSON končí, okoukala se!“
A tady pojal Pepito oprávněné podezření hraničící téměř s jistotou. Znepokojení se vloudilo hned poránu, když se vrátil caballo bayo jenom s přehozenou Pepitinnou pepitovou sukní v sedle (tou nejoblíbenější s pravou „kohoutí stopou“), ale to ještě mohl přičítat jednomu z rozmarů své milé. Po přečtení článku mu nezbylo, než se vyhoupnout do sedla a vyrazit do města zkusit zachránit, co se ještě zachránit dá. Vyřítil se z domu, že málem ani neslyšel, jak za ním ještě hlásla Amanda doznání, že místo prohlídky v botanické s dueňou navštívily záhadnou doňu Nadju, tu z malé země přistěhovanou. Tam rovnou zamířil, když si uvědomil, že ta jeho Pepita, pravým jménem Josefa de la Oliva, vyhlášená ohnivá tanečnice, má předky rovněž z té neznámé malé země, odkud si nechávala posílat hity tamní Baťovy firmy přímo z Chodova. A taky že jo, ještě ani ne u plotu první stavby, uslyšel rachot známé písně, která se tradičně stává privilegovanou doménou První hvězdy, nekonečně obletované všemi místními ctitely. Jessica se loučí, Pepita nastupuje! A než slavné loučení naplno vypukne, v domě záhadné cizinky voní čikuládová lázeň a rytmicky pleskají dlaně v rámci relaxační přípravné masáže.
A to ještě Pepito netuší, že jakmile spustí své vyčítavé lamentace, uslyší za všechny minulé ústrky, kterých se na své milé dopustil, ji zvolati:
„Cerrar el pico!“ A bude vymalováno.

Ještě připomínka slavného loučení…

Lucka:

Několikrát dokonce vyšel ven na terasu a marně hleděl do tmy. Dlouho tam nevydržel. Bylo vrcholné léto. V tuto dobu se venku zrovna rojily dotěrné španělské mušky, takže se Pepito brzo vrátil do villy.
„U Svatého Miguela, k čertu s tím hmyzem!“, hlesl, když si v zrcadle povšiml štípance na své tváři.
Unaveně usedl do lenošky k paravanu a nohy ve vysokých botáh si ležérně položil na karetní stolek. Otevřel si láhev Baron de ley Reserva. Není to nejlepší značka, ale ke svlažení vyschlého hrdla postačí.
Zvenku k němu doléhaly zvuky. To vzadu v patio zavíraly štolbové koně a nabírali ze studny vodu. Štěrk jim pod nohami hlasitě povrzával. Pepito nevěnoval posluhům žádnou pozornost.
Možná proto si nepovšiml kroků, které se mu měly stát osudnými. Zrovna pozvedl červenou sklenku ke rtům, když se dveře terasy prudce rozletěly. Na prahu stál Juan. Vlasy měl rozcuchané, oblek zaprášený a tvář do krve poďobanou od španělských mušek. Ve špinavé ruce držel vrhací dýku.
„Dlouho jsem tě hledal, Pepito…“, promluvil sípavě. „Znáš ten vtip, jak Marcello Indigo probodl Carlose kvůli Isabelle…?“
„Ano. Znám. Tenhle fór je dost starý…“, odpověděl Pepito a vůbec se nezasmál.
„A ten, jak Isabella padla Mercellovi Indigovi kolem krku..?“
„Ten mi vyprávěla už chůva jako chlapci.“, řekl chladně Pepito.
Juan vzteky sevřel rty. Potom udělal nečekaně rychlý pohyb a vzduchem proletěla dýka. Než se Pepito nadál, zabodla se do jeho mužné hrudi. Ani nehlesl. Sklenka Baron de ley Reserva mu vypadla z ruky, než se jeho mrtvé tělo sesulo na podlahu. Na karetním stolku zůstala jen jedna španělská bota.
Juan zmizel hbitým skokem přes terasu, proběhl hlavní bránou jako stín a za okamžik už z jeho návštěvy zbyl jen tlumený dusot kopyt.
Tenhle vtip Juanovi vyšel.

                                         Ďábelsky se smějící Juan

Mirek:

Pepita náhodně potkala hollywoodského řežiséra Roberta Rexe Rodrigueze, který se do ní náhodně, ale nadosmrtně zamiloval,
vymyslel si pro ni náhodné jméno Salma Hayek, protože jeho babička, která se narodila v Kropáčově Vrutici se náhodou jmenovala Šaloma Hájková, přidělil jí náhodně hlavní roli ve filmu „Stalo se v Mexiku“
a jejím partenerem byl náhodně vybraný Antonio Banderas. Ten film se náhodou velice líbil a ona byla náhodně nominována na Oskara a její mzda se náhodně vyšplhala na 5 miliónů dolarů. Režisér jí ale náhodně načapal in flagranti s Banderasem, takže sešlo ze svatby a navíc se náhodou pře-zamiloval do Antonia. Happyend byl ale přesto zachráněn tím, že se Salma náhodně zamilovala do Johnny Deppa…

Pepita již jako Salma Hayek po plastické operaci. Poprsí si ještě musí přidržovat.

Vendy:

Pepita zatím popíjela vychlazené Mojito a čekala na svou hostitelku, seňoru Nadju, která jí přislíbila přinést něco na ochutnání. Takové divné slovo přitom použila, ta seňora Nadja – okoštování? Koštování, moštování. Pepita si mlsně olízla rtíky a s chutí si dala další doušek Mojita.
Záclonky – ruční výroba? napadlo Pepitu – povlávaly kolem oken a svěží vánek jí občerstvoval skráně.
Už jsem tady! volala seňora Nadja a v rukou nesla (sama! Kde má osobního sluhu? zděsila se Pepita) velký tác s talířkem uzenin, karafou s čirou tekutinou a dvěmi malými skleničkami.
Tomu se říká slivovica! zahalasila seňora Nadja a se širokým úsměvem nalila do dvou malých odměrek.
A je domácí! dodala a vnutila Pepitě skleničku do rukou.
Na zdraví! zvolala a cinkla skleničkou na pozdrav.
Na zdraví! odpověděla Pepita a po vzoru své hostitelky kopla do sebe štamprli.
Vzápětí zrudla a děsně se zakuckala.
To je ukrutná síla! zvolala, z čeho se vyrábí tento vzácný mok?
Signora Pepito, neměla bych to vyzrazovat, je to výrobní tajemství. Ale protože v zemi, odkud přicházím, tento mok vyrábí snad každý druhý, klidně to řeknu. Je to ze švestek, neboli kadlátek. Tedy, ovoce, signora Pepito, ovoce.
Ovoce, půl zdraví. A tak ještě do druhé nohy!
O hodinu později se obě smály, až slzely.
A do druhého oka… škytala Pepita.
A do třetí nohy… smála se Nadja.

Do oken nakouknul cizí muž.
Petříku, zvolala Nadja, pojď přivítat návštěvu!
Teti, řekl káravě Petřík, už zase ovoce? Ty s tou zdravou výživou prostě nepřestaneš… a návštěvu pak bude bolet hlava. A vůbec, když už jsem tady, taky ochutnám…

O hodinu později.
Mamá mamáááá! pištěl venku jakýsi hlásek. V místnosti zněla divoká hudba a Pepita tančila s Petříkem jakýsi podivný tanec raptango. Za dveřmi se objevila dětská postavička a s nosíkem přilepeným na sklo sledovala divoké taneční kreace.
To je Amanda, moje zlatíčko, zazpívala Pepita a vířila místností v divokém tanci.
Přiberem ji do party a uděláme párty! rozhodl Petřík.
Ale než došel ke dveřím, objevil se na dvoře další neznámý.
Petříkovi se zdálo, že vypadá poněkud naštvaně a jeho první dojem se ukázal jako správný. Šmarjá, co to má v ruce? vyděsil se Petřík. Je to snad puška?
Muž mhouřil oči a blížil se plavým krokem šelmy. Pepita strnula uprostřed otočky a přitiskla si ruce na ústa.
To bude mazec! zašeptala a s hrůzou se rozhlížela, kudy utéct.

Doňa Nadja s vražednou láhví slivovice. Její pohled nevěstí nic dobrého.

Děkuji vám, Břetislave, Lucko, Mirku a Vendy za vaše skvělá pokračování, možná se celý příběh stane základem pro novou telenovelu, nebo budou podle vás natočeny pilotní díly pro TV a vstoupí do hlasování o to, který pilot bude realizován 🙂 

 obrázky vypůjčeny z internetu

Můžete si uložit odkaz příspěvku mezi své oblíbené záložky.

7 thoughts on “Kam se poděla Pepita, podle vás

  • Ani já tuhle popínavě pnoucí (leč okoukanou) dosud neznal, vydupla na mne za bílého dne z Gůglu při zadání názvu thematické písně. A protože mi vizáží (mám na mysli výraznost neskrývaných ženských předností) přišla k vizáži smutné Pepity jako možná „konkurentka“, dostala se aspoň na odchodu ze slávy sem.
   Pravda, když my máme děti už přespolně odrostlejší, tak jsem ani hvězdičku k označení salonního mumraje použít nevzpomněl..

 1. Ty fotky jsou ďábelské!
  Pepita coby Salma Hayek – chudák, má co dělat…
  A Nadja s flaší slivovice se tváří vskutku vražedně…

 2. Díky za příznivé komentáře. Nějaký čas si dáme od povídek či scénářů pokoj. Budou vánoce, každá hospodyňka pulíruje a zdobí byteček, věnuje se studiu receptů na cukroví, připravuje plán kolik druhů upeče, zkrátka pilně zbrojí, aby ty vánoční svátky vyšly alespoň tak pěkně jako vloni, ne-li lépe. A to už napřed přeji všem, kdo zavítá do mého blogového pokojíka, i když jím jen proběhne.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s