23 thoughts on “Šedesátá na youtube

 1. To byl příjemný pohled do minulosti! A ty písně… ano. Takové se dobře poslouchají. Ty Neckářovo mám nesmírně ráda!
  Děkuji za procházku minulými časy 😉

 2. Taky pamětnicky děkuju! Krom toho – hledal jsem, koukal jsem (ale jen letmo), neobjevil.. třeba jindy zase!
  Akorát Neckáře jsem dřív nemusel, tu Půlnoční, už v jiných souvislostech, tak tu ano. 🙂

 3. Nedočkala jsem se Goťáka, to byl v mládí mého srdce šampion, ale jinak jsem si skvěle zaposlouchala. Některé písničky jsme ani neznala. Třeba hned na prvním videu tu druhou, kterou zpíval Vašík Neckářů a musím říct, že jsem byla okouzlená. 😉

 4. Mně ani tak nešlo o písničky Vaška Neckáře, i když jsem ho měla docela ráda, jako o tu Prahu té doby. Smutním si a tak se přesouvám do šedesátých, kdy nám bylo fajn.

  Ohledně Gotta, tak toho jsem nemusela, ani nemusím a do tebe bych to, Jarko,neřekla, že je tvůj oblíbenec. Tipovala bych tě spíš na Matušku.

  U nás jsme pouštěli desky všelijak různě sehnané, spíše RaR, Beatles, swing, blues, jazz. Z českých zpěváků jsme brali na milost Evu Olmerovou, Bobka apod.

 5. Já takz miluju láta šedesátá. Bylo to za hlubokáho komunismu, ale co se mně líbí na té době je to, jak byli lidé a obzvláště mladí decentně oblečení. Ve srovnání s dnešní moderní t.zv. dobou. tak odrbané mladíky a mladice nenejdete ani v chudinských čtvrtích Ria v Brazilii, jako dnes v Praze a Kanadě. Měl jsem možnost vidět obé. A tak Nado sdilim tvuj vztah k těm létum. Jinak Gott mi tam také nechybí, i když jeho Vánoce ve zlaté Praze č. 1 jsou bezvadné

 6. Nado, jak uy jsem ti majloval, nějak mi nejde reagovat. Ten předchozí příspěvek ANONYMNÍ jsem já, Honza Marek. Zkusím to ještě vyplnit moji e mail adresu, ale je to celé zamlžené.

  • No, vidíš, Honzo, podařilo se, teď jsem tě už poznala podle avatara, či jak se té figurce, která je u tvého IP přiřazená, říká. To jsem ráda, že jsi zase zpět. S tím oblečením, Honzo, nic nenaděláme, je to současná móda a na to jsme krátcí 🙂

 7. Naďo, nesmutni, z vráceného času bychom si stejně nemohli vzít jen krásné a příjemné věci. A o ty zlé bych nestála.

  Píseň hráli na pohřbu mému staršímu kolegovi, ke kterému jsem měla uctivý odstup. Jen několik písní a bez proslovu obřad skončil.Těmi písněmi se mi stal najednou blízký a zalitovala jsem toho odstupu, který jsem zachovávala.

 8. Nadi. taky ráda vzpomínám na šedesátá léta, byla to taková zvláštní, neopakovatelná atmosféra. Prosím, pošli mi odkaz na článek o ručních pracích v Lidovkách, nějak se tam nemůžu zorientovat a najít ho a ráda bych si ho přečetla. Moc díky.

 9. Svým způsobem, ač technik, žiju hudbou. Je to velký relax v dnešní uspěchané době. Alespoň pro mne. A to hudba jako HUDBA napříč žánry, pokud jsem je vůbec někdy uznával. Když mě osloví a má co říci.
  60. a 70.léta mě přímo hladí.
  Moc děkuji.

 10. Puntíkaté nebe … doufám, že i Puntíkatá knížka je už na spadnutí! 🙂
  Dečky, spoustu deček, taky několikery záclony, háčkované od slánské babičky, jsme doma mívali a okna tam byla dost vysoká. Jedny ty záclony jsem měl dlouho i ve sklepním kumbálu tady v Pze, ale protože nafukovací holt není, nějaký čas ty záclony tam už nemám. Vzpomínám si, že některé dečky se vypínaly i doma.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s