Pomsta

Je rok kocůra.
Vyhřívej se na slunci jako on a škvírkami očí s nadhledem sleduj svět. (Pavel T.)

Zavřela za ní dveře a konečně mohla začít brečet. Slzy jí tekly po tvářích, až je měla mokré, jako při sprchování. Žena, která odešla jí sdělila, že chodí s jejím mužem, že se chtějí spolu vzít, a že ON se jí bojí říct, že se s ní chce rozvést. Proto přišla ona, aby se věci pohnuly dopředu.

Přemýšlela, jak se mužovi dařilo tak dokonale tajit nový vztah, že si ničeho nevšimla. Ani sebemenší náznak nějakého jiného chování, než obvykle, nezpozorovala. Cítila se ponížená, ublížená a bezradná. Jak má zareagovat, až ON přijde domů? Má křičet, naříkat, prosit ho, nebo mu dát rovnou kufry za dveře?

Nevšimla si, že se setmělo a ona stále stojí na místě v předsíni, opřená o zeď. Konečně se trochu vzpamatovala a šla si do pokoje pro kapesník. Sedla si do křesla a čekala, až ve dveřích zarachotí klíč a ON vstoupí do pokoje. Stále nevěděla jak začne.

V kavárně seděly naproti sobě dvě ženy. Ta, co se vrátila z návštěvy domova kolegy ze zaměstnání té druhé, sedící naproti ní a s uspokojením jí řekla: “Jsi pomstěná! Za to, že Tě ON odmítnul, sehrála jsem u jeho manželky skvělé divadlo. Bude mu to trvat hezky dlouho, než se s manželkou udobří a možná, že pochyby stejně zůstanou.”

Obraz0555

 

Foto – je moje.

Jako má malíř různé období, třeba modré, či zelené, tak já mám zkratkovité :-). Příště snad něco veselejšího 🙂

Reklamy
Můžete si uložit odkaz příspěvku mezi své oblíbené záložky.

5 thoughts on “Pomsta

  1. Krutá pomsta. Ale nechápu, proč se nepomstily přímo jemu, proč nevinné ženě. Potažmo na něj také dojde, ale jak k tomu přijde ta žena.

  2. Dnes je asi den na podobné příběhy. Podobně chmurný už jsem dnes četla.
    „Ta, co se vrátila z návštěvy domova kolegy ze zaměstnání té druhé, sedící naproti ní “ – trošku hlavolam, skoro jako příbuzenské vztahy. Alespoň pro mě.

  3. Naozaj si vystihla to, čo si ľudia v živote robia. Ubližujú si a doplatia na to nevinný ľudia- ale sformovala si to pekne, trochu som sa nad tým musela zamyslieť… Takéto príbehy mám z nejakého dôvodu rada!

  4. To nebyla msta, ale podraz. Kdyby ji oklamal, zapletl se s ní a neřekl, že je ženatý, tak to beru, ale proto, že ji odmítl -e mstít? To už musí být podrazácká povaha. Jen se divím, že ji ta žena pustila domů. Měla být hrdá a říci jí, že ji to nezajímá, to by mohla říci každá…no, je to povídka. Ale on je stejný výsledek ten, když o nevěře vykládá někdo druhý a nemusí to být ta dotyčná.

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit / Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit / Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit / Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit / Změnit )

Připojování k %s