Vůně květů mandloní

nemocna-zena-teplomer-pupinky

Artur Mandloň, jako každý večer, přečetl svému částečně zdegenerovanému otci, potomku starého šlechtického rodu, před usnutím, další kapitolu z objemné knihy majetku Mandloňových, sepsanou historikem až do 15. století. Jeho otec, Kristián Mandloň z Mandloňova, si takto cvičil paměť a zároveň denně měnil závěť, co komu z široké rodiny odkáže. Artur věděl, že na něj připadne nejvíc, protože ho papínek viděl nejčastěji, kdežto na jeho vlastní a nevlastní sourozence už taťka pomalu zapomínal. Notes se soupisem potomků Kristián Mandloň již dávno ztratil a z pohledů k narozeninám, které dostával od zapomenutých dětí, si kdysi vyrobil krabičky tak, že pohlednice proděravěl děrovačkou a sešil je mašličkou. V krabičkách pak uchovával kamínky z cest, tedy aby bylo jasno, drahé kamínky.

Kristián Mandloň byl nechutně bohatý a jeho peníze, které se denně množily geometrickou řadou s chutí užíval jeho syn Artur.

Artur znuděně pohlédl na digitální zařízení na stěně, které ukazovalo naskakující číslice, znamenající přírůstky peněz na burze. Přemýšlel, co bude ten večer dělat, aby si zajel na Havaj či na Kubu ho už nebavilo, v Londýně i v Paříži se nudil, nejkrásnější dívky, věšící se mu na krk ho otravovaly, ach Bóže to je ale život bez rukávů, zoufal si.

Seděl u pécéčka a surfoval po netu, aniž by pořádně vnímal na co kouká a najednou se zarazil. Klikl na fotografii, která zachycovala překrásnou tvář dívky, přeukrutně smutnou, ana spíná ruce v prosebné pozici. Byla oděna v prostých, ale čistých šatech bez značky, ani boty neměla značkové, líce jí plály nezdravým plamenem, oči v horečnatém lesku, rty lehce pootevřené byly rubínově červené a lákaly k polibku. Text pod obrázkem informoval, že je dívka na smrt nemocná a bez léku, který stojí  šestkrát sto tisíc, zemře, protože jí jej neproplatí pojišťovna. Žádná pojišťovna, dokonce ani VZP. Tímto prosí šlechetné dárce, aby jí dobří lidé na konto, uvedené v závěru prosby, zaslali potřebnou sumu, aby se mohla uzdravit.

No tedy, taková směšná suma, Artur neváhal a ačkoliv den před tím odmítl zaplatit nedoplatek na telefon ve výši 26,- Kč, o který ho natáhla nejmenovaná telefonní společnost, vydal příkaz k úhradě šestkrát sto tisíců, expres a napsal o tom zprávu na mail, uvedený pod fotem dívky s oduševnělou tváří a pohublou postavou. Však se mi zakulatí, pomyslel si Artur, když si představil, jak ji bude hýčkat a krmit těmi nejúžasnějšími laskominkami, hlavně zajíšenými polívčičkami.

S napětím čekal na dívčinu odpověď a dočkal se. Drahomíra souhlasila se schůzkou u něj doma, ovšem za přítomnosti své matky. Nadšeně souhlasil a těšil se na příští den, na setkání.

Po roce:

Artur Mandloň, jako každý večer, přečetl svému částečně zdegenerovanému otci, potomku starého šlechtického rodu, před usnutím, další kapitolu z objemné knihy majetku Mandloňových, sepsanou historikem až do 15. století.

Jeho otec, Kristián Mandloň z Mandloňova, už denně závěť neměnil, hrál si s plyšovým medvídkem a tekla mu z nosu nudle. Artur stále doufal, že se mu alespoň na chvíli vrátí paměť a papínek posledně přepsanou závěť přepíše v jeho prospěch a proto denně pilně předčítal. Ještě jedna osoba naslouchala hlasu, který vyjmenovával majetky rodu Mandloňů, včetně jejich pestrobarevného popisu, obézní manželka Kristiána Mandloně, Drahomíra Mandloňová, univerzální dědička majetku rodu Mandloňových, vonící drahým parfémem s příměsí vůně květů mandloní.

Po dvou letech: ???

vune

Flora by Gucci Gardenia
Značka GUCCI představuje svou novou, rafinovaně květinovou kolekci vůní, kterou vytvořila na počest jednoho ze svých nejznámějších motivů. Flora by Gucci: Flora Garden Collection je kyticí vůní inspirovanou proslulým květinovým vzorem Flora.
GORGIOUS GARDENIA – nádherná gardénie
Okázalá, bílá květinová: Gucci představuje nejvěrnější podobu ušlechtilého květu gardénie.
HLAVA: brusinky, hruška
SRDCE: bílá gardénie, mandloňové květy
ZÁKLAD: pačuli, akord hnědého cukru

Něžně perlivou předehru brusinek a šťavnaté hrušky střídá vzápětí bohatý akord květů. Luxusní tón gardénie umocňuje krémově hřejivý dotek mandloňových květů posílený o delikátní pačuli a hnědý cukr.

Gorgious Gardenia je oslavou jemnosti prvních květů i omamnosti, když je jimi bohatě obsypán celý keř. Výsledkem je nádherně akord plný ženskosti.

Žena Gorgious Gardenia vyzařuje vášnivou smyslnost, k níž se muži slétají jako včely ke kvetoucímu keři.

Můžete si uložit odkaz příspěvku mezi své oblíbené záložky.

5 thoughts on “Vůně květů mandloní

  1. Mym kvetoucim kerem, pritahujicim svou exotickou vuni je proste cetba babiccinych vypraveni. Nezne omamen se ukladam do von’avych perin… (Jmeno avivazni vune z duvodu potlaceni nechtene reklamy neuvadim; skoda…) Dedecek D.

  2. Nevěděla jsem, jestli ho mám litovat, nebo se smát. Jaké nečekané zvraty se přiházívají v životě! 🙂
    Slibná povídka.
    A ještě slibněji vypadá popisovaná vůně. Na vůně jsem ujetá, je to jedna z mých slabostí. Chceš tím říct, vlastníš vůni Flora de Gucci?

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s