Když nastaly deště

je román od Louise Bromfielda. Další, kniha, tentokrát trilogie – Sci-fi – Potopa, Sucho a Hlad je od Johna Creasey. Je fajn číst tyto knížky v teple domova, s čoko bonbónama, nebo brambůrkama, zapíjené dobrým pitíčkem, sledovat osudy lidí, zkoušené přírodními rozmary a při tom se nechat hýčkat příjemnou atmosférou bezpečí.

Jenže… jenže jednou se příroda naštve a vystoupí z knih, aby nám ukázala zač je toho loket, i když umí být i v této zkoušce lidského života, v některých místech, pohledná.

prsi 001   

prsi 003

prsi 007

prsi 014

prsi 019

prsi 021

prsi 023

prsi 031

prsi 034

prsi 037

prsi 032

prsi 038

 

Š U M A V A – Lenora a okolí 3. 6. 2013

Reklamy
Můžete si uložit odkaz příspěvku mezi své oblíbené záložky.

4 thoughts on “Když nastaly deště

  1. Vsechna stvoreni sleduji svet a prirodu i s jeji nekonecnou silou pozorne; vsechna ziva stvoreni se uci, jak prezit. Ale jen clovek prirode dovede prisoudit charakterove vlastnosti. Laskava, stedra, bohata, mirna, pratelska, zivotodarna, ci drsna, nemilosrdna, kruta, niciva…Mozna prijde zanedlouho doba, kdy budeme rikat, ze priroda je dokonce urazena a mstiva. At uz prirodu opevujeme, zboznujeme, hanobime, bojujeme proti ni, zrejme v jednadvacatem stoleti u nas definitivne prevladne nazor, ze „neporucime vetru, desti, kdy ma prset a kdy vlat“… V teplu a pohodli pri sledovani zpravodajstvi z jiznich Cech je cas zasnout… A doufat… Napriklad ze dalsichich deset let bude dost na to, aby lide postavili val, ktery ochrani prazskou zoo pred dvacetiletou vodou… Cas povodni – cas rozjimani. (Pro ty, co sedi v teple domova, pro takove, jako jsem i ja.) Diky za prekrasne obrazky, ktere mluvi naprosto vymluvne. Napr. stadecko kravek v tom desti mluvi za tisic reportazi a uvah.

  2. Pekné fotky. Pozdravujem na Šumavu. My sme tam boli v roku 1991, keď tiež veľmi pršalo, v Železnej Rude vtedy odnieslo most. Ale aj tak to bola super dovolenka. Navštívili sme vtedy aj Passau, ktorý bol práve po povodni podobne ako je dnes.

  3. Šumava je krásná. I díky dešťům… Když jsme byli na Šumavě, pršelo nám každý den. Však vždy jen v noci. Den byl vždy krásný. Slunečný. Příroda jako vykoupaná. Pohádka. Moc ráda vzpomínám…

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s