Nastěhovala se k nám krysa (potkan?)

C o ní (něm) vím? Ještě jsem ji (ho) nespatřila, ale bezpečně vím, že má vysokoškolské vzdělání, je lstivá(ý) víc jak liška podšitá.

Ke mně se nastěhoval( a ) za účelem výuky svých dětí, s jasným cílem, předvést, jak je krysa-potkan chytřejší než lidi a jak jednou zbydou na světě jen oni, protože lidi jsou tak hloupí, že se vyhubí navzájem, hlavně svojí blbostí.

Té vysokoškolské kryse (potkanovi) budu říkat bakalářka. Že si vyhlédla zrovna mě, není tak těžké pochopit, dům je vzhůru nohama a nejvíc krámů ke stěhování je v kuchyni, čili skvělé podmínky pro takovou výuku.

Nastraženou past s opečeným chlebem (zaručeně nejlepší návnada) nevzala vůbec na vědomí.  Abych měla nějakou jistotu, jestli se opravdu nastěhovala ke mně, pohodila jsem večer na zem, vedle pastičky, kousek párku a šla se dívat na televizi. Bakalářka vůbec nečekala na temnou noc, ale ještě zvečera, když jsem si pro cosi do kuchyně šla, byl kus párku fuč. Hurá, už víme na co jí bezpečně ulovíme, na párek.

Další večer jsme do pastičky nasadili ten párek (kvalitní a dost drahej) a já se těšila, jak se mrcha chytne na svoji žravost (podle sebe soudím tebe, no…). Ale ouha, past už druhý den odolává, párek už asi ani nevoní, jen se suší. Inu, jestli to tak půjde dál, možná z toho bude uherák. Za našich mladých let jsme nechávali vysušit buřty a pak tenince krájeli na kolečka a když měl člověk dost bohatou fantazii, tak to chutnalo SKORO jako uherák, nebo přinejmenším jako Turisťák.

Abych náhodou bakalářku nevyrušila, až bude rejdit po kuchyni, tak než vstoupím, klepu na dveře a rumpluju s klikou a to i v noci, když jdu přes kuchyň na WC.

Než usnu, představuji si, jak bakalářka sedí před pastičkou, kolem má posazené své děti a říká jim: “ Vidíte děti, jak jsou ty lidi hloupí, myslí si, že jim skočíme na špek, tedy na párek, však si vzpomeňte jak teta Berta byla neopatrná, na špek skočila a past jí zlomila vaz. Pamatujte si to, děti, a taky to, že kdybyste někde viděly takové igelitové polštářky se zrním, že se jich nesmíte dotýkat, natož je zblajznout, protože po nějaké době byste natáhly bačkory… “ A dětinky kývají hlavinkami a ani nedutají.

“Tak a teď se vypravíme na průzkum, hledat jídlo, třeba v koši na odpadky. Taky je dobré ochutnat staré papíry, jsou křehké, jen se rozpadaj, ty maj támhle v rohu (jo, mám tam ve škatuli exlibrisy a grafické listy…), je tady toho hodně, hlad mít nebudem. Ve 4 ráno ať jste doma!”

 

Tak a co já, zoufalec, jak se mám té bakalářky zbavit?

 

1176495_krysa

Můžete si uložit odkaz příspěvku mezi své oblíbené záložky.

8 thoughts on “Nastěhovala se k nám krysa (potkan?)

  1. Potkan, divoký, a v bytě? Pochopila jsem to správně? Pokud ano, tak pomůže jen a pouze nějaká kumarinová nástraha. Možná sklopec. Ale pastičky pérovky jsou na něj slabé.
    Držím palce v boji.

  2. Co kdybyste roztahli pejskovu podusku, nebo bundicku. Jiste mate neco schovane. Fotografie by byla asi malo. A nebo rovnou prazskeho krysar’ika na tu potvoru a jeji ro’dinu!

  3. Možná to bude něco daleko menšího. Ovšem všechna tato zvířátka jsou plachá. Lidem se raději vyhnou. Osvědčeným strašákem jsou lidské vlasy. Doporučuji zajít ke kadeřníkovi, vlasy dát třeba do ponožky, a volně pohodit. Zvířátko tam nepůjde…

  4. Můžu-li říct, jeden rok se k nám na zahrádku na Jihu nastěhovali potkani a požírali jenom spadané nahnilé meruňky. Nic jiného. Zakoupil jsem asi šest velkých pastí na potkany. Návnady jako sýr salám a podobně je nechávali v klidu. Až mě tchán poradil osmažit kousky chleba! Hned té noci se do pastí chytili dva parádní exempláře. Jeden dokonce ještě stačil past odtáhnout skrz jím kousáním zvětšenou dírou v plotě k sousedovi a tam teprve pošel. Za týden se jich chytilo celkem devět. Potom buď jsem už vybil všechny potkany v lokalitě, a nebo to bylo tím (a to je pravděpodobnější), že na stromě již nebyly žádné meruňky. 🙂
    Opečený chleba na oleji jako návnadu doporučuji!

  5. Pingback: Sbohem, bakalářko… | * Ze života české babičky *

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s