Babi, dědo, šup do školky!

Jednou  roztomilá batolata zestárnou a co teď? Děti makají, mají své děti a i když své rodiče milují, mnohdy je to opravdu o zbláznění, všechno stihnout. I když existují automatické pračky, friťáky, myčky, papiňáky atd., je jiná doba, je hektická.  Haha, kdy nebyla? Ale teď je hektičtější.  Důchodci se pletou těm spěchajícím pod nohy, jsou oškliví, někteří smrdí, kulhají, lezou s franckama do MHD, ach jo… Důchodci sami se cítí osamělí, neříkám, že všichni, ale je jich dost. Kolem nich zběsile pádí čas, a oni se sunou k posledním dveřím, systémem jak kdo. Jak jim pomoct zkvalitnit život?

Pamatuji se, jak se kdysi říkalo, že domovy důchodců jsou trest za mateřské školky. Ne, o tomhle řeč nebude, je to trochu jiná kapitola, ale o školce řeč bude.

Proč nezakládat školky pro staré rodiče? Přes den by o ně bylo postaráno, dostali by svačinky i obědy, k obědu i jedno pivínko a k svačince kávičku, dortík, či koláček, večer by si je dcera, či syn vyzvedli domů, kde by měli svoji postýlku, ve svém prostředí. Svozová služba by pro ně mohla další den kolem 9. hodiny raní dojet a dopravit do školky. Neřešilo by to asi ty, kteří jsou úplně nepohybliví. Myslím si, že by se ulevilo dětem a rodiče by nezůstali bez kontaktů s rodinou, jako v domovech důchodců. Na víkendy by byli staříci samozřejmě doma.

Myslím si, že by se to líbilo jak milujícím dětem, tak i jejich milujícím rodičům. Je to jen jedna z možností, ale nemyslím si, že úplně blbá…

Dnes se takovým školkám říká stacionáře, ale je jich žalostně málo, malinko, malinkato.

lodka-na-mori

Můžete si uložit odkaz příspěvku mezi své oblíbené záložky.

11 thoughts on “Babi, dědo, šup do školky!

  1. Souhlasím. Ono se z toho postupně stane lákavé politické téma, jak se bude zvyšovat procento voličů, kterých se to týká.

  2. Nie som si istá, či by sa mi páčili spolužiaci, možno by som predsa len radšej volila zomrieť opustená v pohodlí domova. 🙂

  3. Díky za milé komentáře. Blanko, určitě tam bude fotokroužek a vůbec, ty stejně budeš pořád cestovat až do úplného konce 🙂

  4. Patentovat by se to dalo. To by nevyzadovalo mnoho energie. Z prodeje licenci by uz se dalo neco udelet. Ale i jako prosty napad je to genialni. Pani Blanko, i neoblibeni spoluzaci maji sve kouzlo – zacek takove skolicky pro duchodce ma aspon pravidelnou moznost se s nekym poprat. (Asi jenom do nepodmineneho vylouceni.) Zkuste se na to podivat z pozitivni strany. Nebylo by to fajn, tahat skaredeho dedka za fu’zy a kricet „Fu’zaty s fu’zmi az pa:ty!!!!!“ ? Uz jenom proto se mi cela myslenka zamlouva. Kdybyste si to chtela jen tak zprubnout, jeden plnovous mam doma.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s